О. Юстин (Бойко): “Керівництво медуніверситету має зробити заяву, щодо біоетичного конфлікту”

Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, звернувся у своєму відеоблозі до керівництва Львівського національного медичного університету з проханням відреагувати на скандал, довкола викладання біоетики, який нещодавно здійнявся у пресі. Зокрема на шпальтах сайту ZAXID.NET  є коментар завідувача кафедри філософії та економіки ЛНМУ професор Ігоря Держка, який критикує викладання біоетики у виші і зазначає, що викладачка цієї дисципліни, с. Діогена, має прихильність церковного керівництва. З цього виникають кілька питань до керівництва університету, – зазначає о. Юстин (Бойко).

“Якщо є у професора Держка зауваження до сестри Діогени, і якщо він є професор, то нехай робить це на належному проферському рівні. Але не у спосіб такий, що звинувачує церковну єрархію,що вона винна у тому, що сестра Діогена там працює. Бо це є пряме звинувачення проводу церковної ієрархії, а зокрема проводу Львівської Архиєпархії.

Я думаю, що якщо Львівський національний медичний університет, його керівництво, себе шанує, то вона повинно, дати належним чином публічну заяву, оскільки представник цього університету через ЗМІ теж зробив свою заяву. Нехай, дадуть відповідь, чи сестра Діогена працює там як викладач дисципліни, чи як монахиня. І друге питання. У цій статті удар іде не так у сестру Діогену, як у курс біоетики. Тож ставлю це питання проводу університету. Чи дійсно, дорогі панове професори, курс біоетики не є потрібний для формування майбутніх лікарів?  Я думаю, що ті люди, які слухали цей курс у стінах вашого університету, школи біоетики УКУ, скажуть Вам протилежну думку. Адже біоетика – це не є проста дисципліна, яка належить до однієї з дисциплін простих, чи непотрібних. Бо вона формує здоровий погляд на людину, яка складається не тільки з видимого тіла, але й має безсмертну душу”.

   Нагадаємо,що 7 травня на сайті ZAXID.NET вийшла стаття Катерини Родак “Заборона контрацепції, абортів і штучного запліднення: львівським студентам викладають суперечливий курс біоетики”, яка спровокувала суспільну дискусію, довкола цієї теми.