О. Юстин (Бойко): “Про нове обличчя РКЦ в Україні”

Сьогодні Папа Франциск іменував чергового єпископа для Мукачівскої єпархії РКЦ – о. Миколу Лучка, домініканина. Знаю його трішки, але з того, що знаю, можу сказати спокійно, що це є духовна людина з чітко окресленою церковною та національною ідентичністю. Людина, яка вміє ставити чоло конфліктним ситуаціям, яка вміє шукати шляхи примирення, яка йде на діалог з різними викликами сьогодення. І найголовніше, глибока духовність цього монаха і священника не заважає йому бути людиною з власною позицією, що є дуже важливим у сучасному світі.

Протягом кількох років Святійший Отець почав радикально оновлення Римо-Католицької Церкви в Україні, іменувавши молодих єпископів з прекрасною інтелектуальною та духовною ерудицією. Хто ці єпископи? А ось вони:

1) Владика Віталій Кривицький, салезіянин,
народився 19 серпня 1972 року в Одесі

2) Владика Едвард Кава, францисканець,
народився 17 квітня 1978 року у Мостиськах на Львівщині

3) Владика Олександр Язловецький,
народився 2 березня 1979 року в с. Гибалівка поблизу Шаргорода на Вінниччині

4) Владика Микола Лучок, домініканець,
народився 26 березня 1974 р. в Мукачево на Закарпатті

Прошу звернути увагу не тільки на вік цих єпископів, але і на їхню приналежність до відомих монаших орденів Католицької Церкви, які прославилися своїми великими святими і мислителями. До того ж, це є люди, які усі народилися в Україні, пережили досвід віри переслідуваної Церкви і мають відчуття викликів, які постають перед Церквою сьогодні. Це є патріоти України, а водночас дуже вірні сини Христової Церкви.

З усього можна зробити висновок, що у найближчій перспективі асоціація католика з громадянином польського походження відійде у минуле. Звичайно, польський етнос у Римо-Католицькій Церкві в Україні залишиться ще трохи домінантним у Львівській Архідієцезії. Натомість усі інші церковні структури РКЦ в Україні вже повноцінно можна назвати дуже перспективними майданчиками проповіді Божого Слова Українському Народові в сьогоденні.

Зі своєї сторони вельми радію цьому! У єдності і могутності Слова – ми велика сила!