О. Юстин (Бойко) про воїна Андрія Гергерта: “Він не встиг побачити України, про яку мріяв і за яку боровся”

Стало відомо, що від важкої хвороби помер заступник командира Української добровольчої армії Андрій Гергерт.
Смерть знайшла його у важкій боротьбі з раком. Про це повідомив міський голова Львова, Андрій Садовий.

Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Юстин (Бойко) особисто знав Героя.  Публікуємо цей текст-спомин.

ВІЧНАЯ ПАМ‘ЯТЬ,
ВОЇНЕ СВІТЛА !

У моїй пам`яті Андрій залишиться як мужній воїн, добрий християнин і великий стратег. Вперше познайомився з ним в часі розпалу війни з Росією. Ніколи не думав, що такий мужній чоловік має таке чутливе серце.

Остання наша зустріч відбулася перед тим, як йому діагностували онкологічне захворювання. Ми з ним довго розмовляли за кулісами одного з львівських телеканалів на тему реабілітації військових і ролі УГКЦ і взагалі Церкви у патріотичному вихованні молоді.

Після однієї з таких розмов я чітко собі усвідомив, саме завдяки йому, щоб без духовно-патріотичного виховання дітей і молоді ми не в змозі здобути далекосяжну перемогу. Бо саме свідома патріотична молодь з християнськими цінностями є найголовнішою потугою Українського народу і держави.

Добре пригадую, як Андрій жалівся мені тихо на те, що у сучасному християнстві бракує ідеалу Христового воїна, якого так бракує до наслідування солдатам. Він звертав мені увагу, що ми не можемо занадто ідеалізувати духа, не звертаючи уваги на нашу земську реальність, адже Христос є правдивим Богом і людиною.

Такі його думки аж мене самого прошивали до костей. Ми навіть планували разом випрацювати модель християнсько-патріотичного виховання.

Але … смерть і життя не є нашою власністю …

Він не встиг побачити України, про яку мріяв і за яку боровся. Але його приклад надихатиме наступні покоління українських воїнів – воїнів з ідеалом Христового воїна! У цьому немає сумніву!

Прийми, Господи, Твого воїна Андрія у свої обійми !

Співчуття сім`ї, родині і близьким!