О. Юстин (Бойко): “Звертаюся до тих, хто нищить Страдецьку Гору: Зупиніться!”

Звертаюся до Вас із заповідника Розточчя.Із Страдецької гори походять мученики, зокрема свящмч. Микола Конрад, Свого часу, Страдецька гора,  Папою була названа “Другим Єрусалимом”, її активно розвивав Митрополит Андрей Шептицький. І ця гора опинилася зараз опинилася перед загрозою руйнації. Не думайте, що руйнації природою, бо природа ніколи не руйнує, вона будує. Руйнує природу завжди людина, при чому, людина, яка думає тільки про себе, про власні егоїстичні потреби, людина, яка не має у житті цінностей. Мені дуже дивно, що коли природа подає нам знаки, щоб ми зупинился, людина не зупиняється. Тим більше олігархи. Нещодавно пройшла інформація, яку озвучив парох Страдецької гори, про те, що Страдецька гора знаходиться перед небезпекою руйнації.

  Отож, є така фірма “Керамбуд”. Ця фірма, заручившись документами різних сільських рад навколишніх,  через державні ліси, науково-дослідні ліси, вирішили прокладати собі через них дорогу. Кілька кілометрів вже є зроблено. І ця дорога виходитиме просто на Страдецьку гору. Сюди будуть їздити великовантажні машини і будуть сюди возити той пісок. 

   Це є державні ліси. Цей шмат дороги проклали у час карантину, коли людям заборонили виходити, а Церкву оголосили, немовби джерелом,розсадження вірусу і забули що є ще інший вірус, який руйнує душі наші: вірус аморальності, вірус безжбожництва. І ось ітиме ця дорога.  Це моє публічне звернення громадянина України, священика до громадськості – заклик допомогти врятувати заповідник Розточчя. Все зараз вирубують ліс.

   Страдецька гора зовсім неподалік звідси. Машини мають їхати по торфяній дамбі, а тут є озера і зовсім неподалік міститься те поле, де ми збираємося на прощу у червні, щоб вшанувати тих мучеників, які Папою Іваном Павлом ІІ були проголошені. Як повідомляють люди, і як отцям було сказано, сюди буде зроблено понтонний міст. Понтонний міст,який виходитме просто на Страдецьку гору, на Хресну Дорогу. А машини, щоб Ви розуміли, будуть їхати, попри те місце, де ми щороку збираємося на велику прощу, а щотижня люди здійснюють прощу сюди самостійно, чи великими групами. 

Я прошу пробачення за різкість, але я не можу мовчати на прямий гріх! Бо хто нищить природу, той нищить здоров’я людини, а хто нищить здоров’я людини – нищить її життя. Довкола природа, і вже зараз шумить техніка. 

 Страдецька гора стоїть перед загрозою. Ці роботи велися у той час, коли всі ми перебували на карантині, і це все можете трактувати, як мій особистий крик душі, священика. Бо особисто мені залежить на наверненні тих людей, які це роблять.Як священик, я звертаюся через прямий ефір до них! Якщо Ви не зупинитеся, то Вас зупинить Господь Бог! Зупинить природа. Громадськість, яка також не дасть зруйнувати цієї екології, цього Заповідника, цієї Святої Страдецької Гори, яка стоїть перед небезпекою.

   Записано з відеоблога о. Юстина 

Записала О. Бабенко