Об’єднати українську молодь та підтримати ЗСУ: що потрібно знати про зустріч «Вітер На-Дії» у Кракові

Цьогоріч «Вітер На-Дії» вперше відбувається за межами України – у польському Кракові. А замість фестивалю подію змінили на «зустріч української молоді». Адже головна мета – об’єднати українську молодь з усієї Європи, яка змушена зараз перебувати за кордоном через військову агресію росії на території України.

Захід відбудеться  на території Санктуарію Святого Івана Павла ІІ й триватиме 17-18 вересня. Однак незмінними є організатори – Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ. Гасло  «Вітру На-Дії»-2022 – «Разом в труднощах – разом в перемозі!». Зустріч молоді у місті Краків є невипадковим. Саме в цьому польському місті Папа Франциск зустрічався із двома мільйонами молодих людей на Світовому дні Молоді.  А в умовах повномасштабної війни Краків став прихистком для багатьох українців.  Відтак це стане жестом подяки дружній Польщі та полякам, які приймають українців упродовж цього часу.  

 «“Вітер на-Дії” завжди старався мотивувати молодих людей до активної позиції в Церкві та суспільстві, уважного ставлення до своєї освіти, духовного життя тощо. Тепер важливо дати надію, особливо тим, хто вимушено виїхав із України, що їхнє майбутнє буде добрим, світлим і що вони можуть впливати і формувати його. Хтось із них, мабуть, навіть після перемоги, залишиться поза Україною, та сподіваємося, що більшість ― повернеться і будуватиме свою улюблену країну. Тож цього року «Вітер на-Дії» буде спрямований на це», – розповів отець Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді, співорганізатор зустрічі молоді.

Серед гостьових спікерів виступатимуть учасники культового українського гурту «Антитіла», видавець The Village Україна, спікер TEDx, автор подкасту та книг «Простими словами», «Сторітелінг для очей, вух і серця» Марк Лівін,  експерт із довгострокових стратегій та викладач  з комунікацій Євген Глібовицький, журналістка та співавторка документальних фільмів «Живі і нескорені», «День молоді», «Паростки», «Дисидент», випускниця Школи журналістики й комунікацій Дарка Гірна та інші. Учасників заходу очікує концерт відомих українських виконавців, таких як Христина Соловій, KOLA, ENLEO і не тільки.

Загальна програма:
    Детальна програма Вітру на-Дії оновлюється на vnd.org.ua

Субота

  •       08:00 − Початок

Реєстрація учасників на території Санктуарію Святого Івана Павла ІІ (Totus Tuus 32, 30-610 Краків, Польща).

  •  15:00 − Молитва в стилі Taizé
  • 16:00 − Зустрічі з лідерами думок, інтелектуальні майданчики, безперервна молитва у храмі, панельні дискусії, презентації. Більше 20-ти майданчиків з топовими спікерами. Імена гостей заходу та детальна програма з’являться згодом
  •       20:00 − Концерт

Неділя

  •  11:00 − Божественна Літургія
  • 13:30 – 17:30 − Зустрічі з лідерами думок, інтелектуальні майданчики, безперервна молитва у храмі, панельні дискусії, презентації, нетворкінг. Більше 20-ти майданчиків з топовими спікерами. Імена гостей заходу та детальна програма з’являться згодом
  •      18:00 – 20:30 − Концерт

Додамо, що учасники, які не будуть присутніми на зустрічі молоді у Кракові, зможуть долучитися онлайн. Придбати квиток можна на сайті. Учасникам, які долучаться наживо у Кракові, у вартість квитка враховано обіди у суботу та неділю та знижку на проживання у студентському містечку в центрі Кракова. Частину коштів перерахують на ЗСУ.  Більше про програму та реєстрацію на зустріч «Вітер На-Дії» дивіться за посиланням. 

Додатково для тих, хто планує поселятися у студмістечку на період «Вітру На-Дії», потрібно надіслати скрін про оплату квитка на електронну скриньку viter.nadii2018@gmail.com. Термін подачі заявки на проживання – до 15 вересня включно. Оплата відбуватиметься на місці поселення.

Щоб добратися до Кракова зі Львова чи Тернополя, телефонувати за цими номерами:

Виїзд зі Львова: 093 593 31 71 – о. Назар Литвин

Виїзд із Тернополя (Комісія у справах молоді Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ): 067 350 44 45 – Оксана Шупер