Очільник католицького ордену «Лицарі Колумба» здійснив офіційний візит підтримки українців

Найвищий Лицар Патрик Келлі під час дводенного візиту до Львова подарував від ордену «Лицарі Колумба» медичне обладнання для дитячої лікарні «Охматдит» у Львові. Пізніше відбувся брифінг з партнерами щодо проєкту з розмінування деокупованих територій. А у вівторок – урочисте відкриття Open Knights Модульного мікрорайону для переселенців у Брюховичах, у партнерстві з «Мудрою справою» – благодійним відділом УГКЦ. 

Національний делегат ЛК в Україні Юрій Малецький разом з регіональними делегатами зустрів високоповажних гостей вже 4 грудня ввечері.

Серед офіційних зустрічей також відбулася спільна молитва з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом та очільником Римо-католицької церкви в Україні Митрополитом Мечиславом. А у Львівській духовній семінарії Святого Духа УГКЦ у понеділковий вечір – вечеря з внутрішньо переміщеними особами та акція надання для них продуктових наборів і подарунків напередодні свята св. Миколая для дітей. На закінчення візиту, після зустрічі з внутрішніми переселенцями у римо-католицькій семінарії, Найвищий Лицар відвідав основну локацію гуманітарної допомоги Лицарів Колумба в Україні – Центр Милосердя у Брюховичах.

З перших днів повномасштабного вторгнення Лицарі Колумба почали активно займатися підтримкою переміщених осіб, як в Україні, так і поза її межами. На сьогоднішній день Лицарі активно працюють по всій Україні. Вони одними з перших доправили гуманітарну допомогу у визволений Ірпінь, Бородянку, Балаклію, Ізюм і Херсон. Від 24 лютого братами в Україні було доставлено та розповсюджено 1700 тон продуктової допомоги та речей першої необхідності. Члени польської гілки організації запакували та надіслали для українців близько 85 000 пачок продуктових наборів, які скоординували та розповсюдили українські лицарі. Для декількох ініціатив по всій Україні у співпраці з Церквою було надано фінансову підтримку для організації простору, забезпечення потреб ВПО, як-от купівля генераторів чи ремонт приміщень.

Лицарі Колумба є найбільшою чоловічою католицькою організацією у світі, яка налічує близько 2 млн братів. Також Орден є найбільшою такого типу організацією в Україні – вона охоплює понад 2 000 братів – вірних Римо-католицької та Української греко-католицької церков, які (брати) працюють згідно чотирьох головних принципів: благодійність, єдність, братерство, патріотизм.

Візит Патрика Келлі в Україну є виразом підтримки українських Лицарів Колумба та українського народу, жестом пильної уважності до потреб та братньої допомоги.

Повідомила Уляна Журавчак