Один тиждень життя Митрополита

Дорогі друзі! Тиждень, що минув, був насичений багатьма подіями і розпочався він із вітання з 75-річчям митрополита Львівського Макарія, яке відзначив Владика скромно, маючи неабиякі заслуги перед сучасним українським православ‘ям.

Відтак, того ж дня 1 жовтня відслужив на могилі митрополита Львівського і Тернопільського Миколая Юрика запокійну літію, бо з дня його смерті минуло 35 років.

3-4 жовтня особливі дні в моєму житті. 24 роки тому я прийняв чернечий постриг з іменем святителя Димитрія Туптала, пам‘ять якого звершується в день віддання свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста 4 жовтня. Як зараз пам‘ятаю, викликав мене до себе тоді ще митрополит Київський Філарет, місцеблюститель патріаршого престолу і так відкрив календар із запитанням: «… яке ж ім‘я вам дати?». Я стою і не знаю, що відповідати, бо не мав якогось особливого імені і не думав, що митрополит мене запитає про ім’я, такого в практиці немає, але бачу дивиться Владика пильно в календар і чую від нього: «Постригати вас будемо увечері 3 жовтня і хіба ж можна оминути таке ім‘я – будете святителем Димитрієм Ростовським». А перед тим о. Павло Кочкодан у Києві, той що зараз при мені ключарем є кафедрального собору, перебуває і читає лекції у тодішній КДА і С, зустрів мене і каже: «Коли постриг приймаєш?». Відповідаю: «Нібито на вівторок благословив митрополит». А отець Павло так пророчо у відповідь: «А, ну то будеш Димитрієм Ростовським». Зазначу, у календар я ще не дивився. Постриг 3 жовтня 1995 р. увечері здійснив тодішній ректор, єпископ Даниїл Чокалюк у храмі ап. і єв. Іоана Богослова. Дуже шанував до постригу і шаную цього великого святителя і українця, який так багато потрудився для Святої Церкви, великого історика, проповідника і агіолога.
Друзі вдячний всім за вітання і особливо дякую Блаженнішому митрополиту Епіфанію, який привітав мене листом і по телефону, митрополиту Львівському Макарію, митрополиту Переяслав-Хмельницькому і Вишневському Олександру, архієпископу Тернопільському і Бучацькому Тихону, єпископу Володимир -Волинському і Турійськоиу Матфею, деканам та духовенству, які співслужили мені цього дня. Вдячний ректору, адміністрації, студентам, хорові ЛПБА, парафіянам за соборну літургійну молитву. Дякую владикам і отцям за ваші вітання усіма засобами зв’язку.
4 жовтня 2019 р. після Літургії біля Свято-Покровського собору ми освятили напевно перший в Україні поклонний Хрест, присвячений наданю Томосу про автокефалію Православної Церкви України. Принагідно дякую добродіям і меценатам. Дякую Богові і вам друзі за все, що пам‘ятали мене цього дня і згадували у своїх заздравних молитвах!

Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій