Окупанти арештували колишнього настоятеля храму св. Йосафата у Львові

Як стало відомо з офіційної заяви Донецького екзархату Української греко-католицької церкви, незаконна «адміністрація» на тимчасово окупованих територіях заарештувала двох священників, що звершували служіння в м. Бердянську. 

Один із них – ієромонах Іван (Левицький) ЗНІ, колишній настоятель храму святого Йосафата та монастиря святого Альфонса Згромадження Найсвятішого Ізбавителя у Львові.

Раніше священника, що був настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ у Бердянську, брав участь у проукраїнських мітингах і організовував щоденну молитву, було викрадено. 

Зараз повідомляють, що полонені ієромонахи (Левицький) та Богдан (Гелета) перебувають під арештом за звинуваченням у зберіганні зброї та вибухівки і нібито «підривній» і «партизанській» діяльності.

У заяві церква просить максимального поширення інформації та звертається до усіх владних структур і всіх людей доброї волі з проханням долучитися до справи звільнення священників, а також про посилену молитву.

Ієромонах Іван (Левицький) з 2015 по 2019 рр. був настоятелем відомого у Львові храму св. свщмч. Йосафата, що на вул. Замарстинівській, та настоятелем монастиря святого Альфонса отців-редемптористів. За словами вірян, вирізнявся глибокою жертовністю у церковному служінні. По завершенню служіння у Львові проводив місії отців-редемптористів в м. Бердянську Запорізької області.