Олександр Ткаченко: УПЦ МП свідомо вийшла з діалогу і підтримує війну

Українська православна церква московського патріархату (УПЦ МП)  свідомо вийшла з діалогу із Православною церквою України (ПЦУ), який протягом останніх місяців намагалися налагодити багатьма зусиллями. Про це 10 січня 2023 року зазначив у ефірі телеканалу FREEДОМ міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

«Була така спроба зробити круглий стіл у Софії Київській, але після цього жодних подальших кроків не було», – наголосив міністр. «Жити в суспільстві і бути відокремленим від очікування суспільства, яке воює зараз із Росією, не виступати з активною позицією з приводу засудження цієї війни, підтримувати як і раніше так званий духовний зв’язок із РПЦ – ми знаємо всі, яку позицію займає патріарх Кирило в цій війні, фактично він є, так би мовити, одним зі стовпів просування війни Росії проти України – як мінімум, є дивним».

Олександр Ткаченко зазначив, що єднання України — у розмаїтті різних релігійних організацій, етнічних спільнот. Проте останні розслідування правоохоронних органів багато в чому підтверджують, що саме священники УПЦ МП активно сприяють поширенню російських наративів під час війни в Україні.

«Тому я думаю, що надалі все так само має відбуватися, як і у випадку з поверненням в управління Верхньої Лаври державою в законодавчому полі. Закінчить свою роботу міжвідомча комісія. Я знаю, що є зареєстрований законопроєкт щодо діяльності УПЦ МП в Україні. Будуть ще, очевидно, якісь інші законопроєкти. І в межах цих законопроєктів, у жодному разі не порушуючи релігійні свободи, а захищаючи українських громадян від тих, хто просуває ідею війни Росії в Україні, і ухвалюватимуться відповідні рішення», — підсумував міністр.