Open Doors: Північна Корея вже не є найлютішим гонителем християн

Вперше за понад 20 років Північна Корея не стала найгіршою з країн світу, коли йдеться про переслідування християн, повідомляє The Christian Post.

Афганістан замінив Північну Корею як «найнебезпечніше місце на планеті для християнина» у списку World Watch List організації Open Doors USA 2022, оприлюдненому на віртуальній пресконференція в середу вранці.

Генеральний директор Open Doors Девід Каррі розповів, що його організація, яка відстежує переслідування у більш ніж у 60 країнах, бере до уваги «консенсус експертів на місцях про те, що відбувається по всьому світі з християнами, яких переслідують за віру».

Список World Watch List вимірює «тиск, нетерпимість та насильство щодо християнської віри у всьому світі».

«Всесвітній список спостереження 2022 року розкриває найсеймічніші зміни в історії наших досліджень», – сказав Каррі. «Вперше Афганістан став найнебезпечнішим місцем на планеті для християнина, посівши перше місце у списку World Watch List. Він витіснив Північну Корею, яка зараз посідає друге місце, вперше за 20 років».

Каррі пояснив, що «Північна Корея не стала кращою», швидше «Афганістан став гіршим».

Рейтинг було складено через кілька місяців після того, як радикальне ісламістське угруповання Талібан повернули собі контроль над цією країною Центральної Азії після того, як Сполучені Штати терміново вивели свою військову присутність.

Каррі поділився особистою історією молодої афганської жінки, яка «втікала, рятуючи своє життя і ховаючись».

«Кілька років тому прийшли таліби та забрали мого батька, бо він був християнином. Вони катували його кілька місяців, а потім убили. Через кілька місяців мій брат теж зник, і ми більше нічого про нього не чули», – розповіла афганська християнка.

Правозахисник наголосив, що захоплення Афганістану талібами призвело до глобального зростання ісламського екстремізму, що виходить за його межі.

«У вересні, незабаром після того, як таліби захопили владу, було поширено список з іменами відомих християн. Якимось чином цей список потрапив до рук талібів», – сказав він.

«Ті, хто потрапив до списку, були одними з перших, на кого полювали», – продовжив він. «Талібанська інтерпретація ісламу вважає християн зрадниками, ворогами держави, ворогами племені та громади. Вони є невірними для ісламу, і, на їхню думку, покарання для них – смерть».

Каррі заявив, що кожен християнин, що залишився в Афганістані, «або перебуває в бігах, або ховається».

Він поділився свідченнями іншого афганського християнина, який розповів, що «Талібан ходить від дверей до дверей, викрадає молодих дівчат та руйнує сім’ї».

«Дев’ять з 10-ти перших країн у списку World Watch List керуються або перебувають під впливом радикальних ісламістів або індуїстських екстремістів», – заявив Каррі.

Єдиним винятком є ​​Північна Корея, якою керує «кривавий диктатор із комуністичною ідеологією».