Оркестр Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ передав для ЗСУ автомобіль

Оркестр Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ організував благодійну ініціативу і зібрав кошти на автомобіль для Збройних Сил України. Про це у своєму матеріалі розповідає Львівська Архиєпархія УГКЦ. 

Оркестр ЛДС – один із найстаріших колективів на теренах Львівщини, діяльність якого підтримували Патріарх Йосиф (Сліпий) та Митрополит Андрей (Шептицький). Зараз він активно розвивається та гастролює – у доробку колективу численні виступи на парафіях, перед Главою УГКЦ і навіть Папою Франциском, перед яким оркестр грав у Ватикані. Восени колектив відвідував парафії Львівської Архиєпархії УГКЦ з благодійними виступами, під час якого зібрав кошти на придбання автомобіля для ЗСУ. Завдяки жертовності і небайдужості парафіян автомобіль уже встигли придбати та освятити і невдовзі він вирушить на фронт, де служитиме нашим захисникам.

Про благодійну ініціативу розповіли староста оркестру брат Павло Коваль та ректор ЛДС СД отець-доктор Ігор Бойко.

За словами старости хору, ідея виникла ще до повномасштабного вторгнення, коли брати активно волонтерили на парафіях та у громадах, зокрема під час молитов Хресної Дороги. «Раніше під час таких молитов ми збирали кошти для того, щоб поїхати з місіями на Східні терени і допомагати на парафіях тамтешнім отцям. Цього року всі розуміли, що поїхати туди не вдасться, тому вирішили, що будемо збирати кошти на автомобіль для ЗСУ», – зазначив брат Павло. Тоді семінарійному братству Ведення в храм Пресвятої Богородиці вдалося зібрали кошти на дві машини. А по завершенні посту оркестр звернувся до ректора з ідеєю благодійних концертів на парафіях.

Отець Ігор Бойко зазначив, що семінарія постійно допомагає як внутрішньо переміщеним особам, так і військовим, тож цю ініціативу також радо підтримала. «Ми радіємо, що наші брати-семінаристи такі ініціативні і також всі ми надзвичайно вдячні людям, які відгукнулися на їхнє прохання і дуже жертовно допомагали. Зібрати кошти на автомобіль для ЗСУ було мрією нашого оркестру. Але одна річ ― мати мрію, а інша ― вміти її реалізувати», – підкреслив ректор. «Очевидно, було певною несподіванкою, що за такий короткий час вдасться зібрати ці кошти, але, думаю, що кожного разу, коли ти щиро хочеш зробити щось добре, знайдуться люди, які тебе у цьому підтримають. Ідея семінаристів була доброю, тому люди на неї відгукнулися і допомогли її реалізувати. Я дуже хочу, щоб цей автомобіль добре служив нашим військовим, допоміг врятувати не одне людське життя і приніс користь там, де сьогодні в ньому є найбільша потреба і найбільша необхідність».

Як зазначив староста оркестру,  у різдвяний час колектив дав багато концертів, під час яких збирав кошти для поїздок на деокуповані території. Тому зараз оркестр планує поїхати на Херсонщину, Київщину і виступити для людей, що проживають там, підняти їхніх дух. 

Ректор семінарії зауважив, що є різні способи підтримки, тому подібні ініціативи дуже цінні: «У такий спосіб ми проявляємо нашу солідарність, небайдужість, близькість. Ми не можемо воювати і взяти до рук зброю, але можемо підставити своє плече тим, хто нас відважно захищає, щоденно ризикує своїм життя і наражає себе на небезпеку. Подібними ініціативами хочемо підтримати наших воїнів, дати зрозуміти, що в цій боротьбі вони не самотні».