Основою майбутньої Помісної Церкви стане УПЦ КП – Патріарх Філарет

383670203Патріарх УПЦ КП Філарет не має сумніву в тому, що Православна Церква в Україні стане єдиною і основою її буде Київський Патріархат.

Таке переконання глава УПЦ КП висловив у п’ятницю на урочистому засіданні з нагоди 400-ліття Київської православної богословської академії.

“Немає ніякого сумніву в тому, що прийде час, коли в Україні православ’я буде єдиним – не розділеним, а єдиним – і основою цієї єдиної Помісної Церкви буде Київський Патріархат. Не Московський, а Київський. І хоч вони зараз не хочуть з нами єднатися, але Бог створить умови – вони прийдуть. Не об’єднуватися будемо, а приєднуватися будуть до Київського Патріархату, тому що народ бачить, яка Церква служить йому, а яка – не служить”, – підкреслив першоєрарх.

Він також наголосив на значенні Київської православної богословської академії, яка забезпечила переклад богослужбових книг українською.

“Непересічне значення має наша Академія, адже ми забезпечили відправлення богослужінь українською мовою. Тому що переклали всі богослужбові книги українською. І тепер українська мова в Богослужінні в Україні ніколи не щезне. Вже ніколи не буде вороття до незрозумілої на даний період церковнослов’янської мови. Вороття уже не буде”, – наголосив Патріарх Філарет.

Патріарх додав, що завдяки Академії, єпископату і духовенству “ми маємо сьогодні потужну Українську Православну Церкву, яку підтримує понад 40% населення України.

За матеріалами: www.ukrinform.ua