Останній СТУДДЕНЬ семестру: львівську молодь запрошують поговорити про сексуальну безпеку

Цього четверга Центр Студентського Капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ запрошує молодь на останній СТУДДЕНЬ у цьому семестрі. Зустріч буде присвячена темі сексуальної безпеки. 

В рамках загальної тематики «Ключі до перемоги», над якою СТУДДЕНЬ працює протягом навчального року, на цій зустрічі говоритимуть про тему сексуального насилля, сексуальної безпеки, норми сексуальної поведінки – вдома, в стосунках, в суспільстві тощо.

Гостею СТУДДНЯ стане Іванка Рудакевич –  керівниця проєктів і програм Центру гідності дитини УКУ, співавторка курсу про безпеку дитини у середовищі Церкви. Іванка Рудакевич була координаторкою проєктів соціального напрямку в БО «Львівська освітня фундація». Впродовж 6 років працювала журналісткою та редакторкою у християнському журналі для родини «Кана». 10 місяців працювала над проектом збірки історій жертв терористів ІДІЛ у Іраці для неурядової словацької організації STEP-IN NGO, 4 з них – в Іраку.

Зустріч відбудеться у четвер, 16 травня, за адресою: м. Львів, пл. Міцкевича, 5.

Початок о 19:15. Запрошують всіх охочих, а з нагоди Всесвітнього дня вишиванки, який випадає саме цього четверга, учасникам зустрічі пропонують прийти у вишиванках. Після зустрічі серед учасників розіграють книгу.

СТУДДЕНЬ (студентський день) – зустрічі «відкритого університету», які у 2013 році започаткував о. Юрій Остапюк і Володимир Чупрін. Зустрічі відбувалися щочетверга о 19:00 після Божественної Літургії. На них запрошували знавців духовного, психічного та фізичного здоров’я людини, розглядали теми, про які не говорили публічно чи масово. Кожна лекція відкривала нові грані поєднання духовності і психології, спростовувала стереотипи щодо конфліктів і сексуальності людини, допомагала будувати стосунок зі собою, з Богом і людьми.

За 10 років СТУДДЕНЬ пройшов значні трансформації і вдосконалення. Попри вплив пандемії та війни бажання молоді зростати не припиняється, тому капелани продовжують організовувати зустрічі, які є актуальні для студентів сьогодні і будуть цінними в майбутньому.

О. Віталій Караман, координатор освітнього простору в студентському капеланстві, зазначає: найбільша потреба і найбільше бажання сьогодні кожного українця – це перемога, але вона має різні виміри. «Перемога – це те, з чим засинаємо і з чим прокидаємося, те, чого ми прагнемо і за що боремося, те, для чого ми живемо – перемога над російськими військовими злочинцями, перемога над людиноненависницькою ідеологією, перемога над осатанілими ворогами. Проте  будь-яка перемога бере початок із перемоги над самим собою, над власними слабкостями і немочами, егоїзмом і лукавством, байдужістю і страхом… Кожен наш гість запропонує нам “Ключі до Перемоги”, аби, взявши їх на “озброєння”, ми наближали нашу Перемогу. Адже перемога одного з нас – це перемога всіх нас, а перемога всіх нас – це перемога кожного з нас», – підкреслив капелан.

Джерело: фейсбук-сторінка Центру Студентського Капеланства