Падре Серж: “Не спішіть хоронити Церкву, Церква стоїть, бо Вона будується на Христі”

Через слова Папи на День Незалежності України про пропагандистку Дугіну, йому  у соцмережах пригадали все що було і чого не було. Останні кілька днів я не міг дивитися стрічку у Фейсбуці.  Найбільше мені впав в очі один вислів: “Ти сатаніст, ти атеїст, ти не Папа, а заробітчанин у рясі”. Прям аж так… 

 У цій ситуації проблему знайшли у самому Папі Франциску. Мовляв Папа є послідовником рос. міру, підтримує війну і що мовляв Папа дорівнює кіріл.

По-перше, те що Папа свідомо зробив цю провокацію, це однозначно не правда. Папа не знав хто така дугіна. Йому просто принесли інформаційну довідку про те, що підірвали на машині “дівчинку”.  Тому він так і висловився. Інше питання хто йому підніс цю інформацію. 

Просто коли говориться що Папа дорівнює кирил це несправедливо. Бо Папа в одному інтерв’ю розповів що сказав Кирилу про те що ми не можемо бути прислужниками державних мужів. За ці слова Кирил дуже образився на Папу. Це свідчення того, що Папа не підтгримує Кирила.

 Не треба впадати у крайнощі. Папа не є ворогом України. Якщо у нас є проблема, її треба вирішити. Хтось там кидає пропозицію відколотися, зробити свою Церкву. Але Церква це є єдність. Той хто розколює це диявол. Господь єднає. Якщо є рани, то їх треба зцілювати.

Те що не дуже подобається, це не до кінця визначеність. Не називання Росії агресором. Ця річ є основною у цьому питанні. Папа є духовним авторитетом у Церкві, яка присутня великою мірою в Україні. І нам, які переживають цю війну, є потреба розуміння. І тут виникає необхідність у комунікації.

І тут ми потрапляємо у світ Ватиканської дипломатії. Існує держава Ватикан. Це інструмент, невеличкий клаптик землі, який дозволяє Церкві мати свою державу, встановлювати дипломатичні контакти. 

У Папи зараз немає радника, який достатньо розуміється в українських питаннях. Який би казав, що певна інформація не варта, аби озвучувати їх у такий спосіб.

Особисто мої відчуття є ті, що українська дипломатія у Ватикані працює так собі.

Якщо ми просто закриємося, то цей простір буде заповнений не нашими месиджами. Нам треба усвідомити, що Церква це є спільність людей, зібраних довкола Христа. Довкола Христа були зібрані різні люди. Юда, який зрадив Його, Петро, який відрікся від Нього. 

Ми віримо , як католики, що Папа є наступником Петра. Перед смертю апостола Петра була така історія, що він тікав від переслідування. І по дорозі з Риму побачив Христа. Він спитав: “Куди йдеш, Господи7”. А Христос відповів що йде, аби знову розіп’ястися.  Тоді апостол Петро іде за Ним.

Мені здається, що рішення є одне. Україському народу необхідно зустрітися з Папою. Папа просто мусить приїхати в Україну. Зараз ці всі скандали, які відбуваються, вони є для того, щоб завадити цьому візиту. Папа казав, що має бажання приїхати в Україну. Він має приїхати і доторкнутися до страждання України. Мені здається, Франциск зараз переживає певну кризу. В одному інтерв.ю він сказав: “Що ви від мене хочете? я просто священник”. Зараз в Україні в особливий спосіб переживаються страждання Христа і Папа має подивитися в очі українцям. І тоді насправді все стане зрозумілим.

І це є моя молитва зараз. Господи, благослови, щоб Папа приїхав в Україну.

Любі друзі, не спішіть хоронити Церкву. За нашу історію двохтисячолітню ми мали багацько проблем, скандалів і жахливих речей. Але Церква стоїть, бо Вона будується на Христі. Молімося і все буде добре!