У Підберізцях на Львівщині вшанували 150-літній ювілей українського художника Модеста Сосенка. Пам’ятну дату відзначили у церкві Архистратига Михаїла, в якій збереглися унікальні розписи митця. Захід відбувся з благословенням львівського митрополита Димитрія (Рудюка).
Про це у соцмережі «Фейсбук» розповів настоятель храму о. Роман Мануляк.
Духовно-просвітницький подія, присвячена150-літтю з дня народження Модеста Сосенка, відбулася 11 травня. Свято ініціювали парафіяни храму Архистратига Михаїла у с. Підберізці Львівського району та Відділ культури територіальної громади. Подію відвідали митці, духовенство, етнографи, науковці, адміністрація громади та місцеві мешканці.
«Як сорок другий настоятель цієї величної святині, хочу принести велику подяку всім поколінням парафіян та настоятелям за збереження в оригіналі по сьогодні, всього сакрального мистецтва храму — ЄДИНОГО, де збереглися розписи художника в автентичному вигляді», — наголосив у своєму дописі о. Роман Мануляк.
Йдеться про розписи, які виконав у храмі Підберізців відомий український художник-монументаліст, портретист, пейзажист та ілюстратор Модест Сосенко (1875-1920). Церкву Архистратига Михаїла митець розписував у 1908-1909 роках. Розписи Сосенка збереглися ще в кількох храмах Львівщини, однак, за твердженням настоятеля, в Підберізцях вони уціліли в автентичному вигляді.
Захід розпочали вітальним словом від митрополита Димитрія, яке виголосив проректор Львівської православної богословської академії митрофорний протоієрей Михайло Сивак. Вечір відбувся у музичному супроводі парафіянки храму Ярини Чайки та церковного хору під керівництвом регента Марти Щерби.
З нагоди ювілею наукові доповіді представили запрошені гості: кандидат мистецтвознавства, старший науковий працівник Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Олеся Гузнер-Семчишин, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну та основ архітектури Національного університету «Львівська політехніка», художник-реставратор вищої категорії Віолетта Радомська, кандидат мистецтвознавства, заступник директора з наукової роботи Інституту народознавства НАН України, керівник Музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський, голова громадської спілки «Західноукраїнська спілка музеїв», директор Комунального закладу Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчого музею» Ігор Тимець. Захід також відвідала головний архітектор Львівщини Олена Василько.
На завершення учасники свята урочисто погасили поштову марку, присвячену 150-річчю уродин митця Модеста Сосенка.
Також читайте: Андрій Майовець: «Той, хто пише ікони, має дослухатися до храму»
Митрополит Димитрій (Рудюк): «Меценатам в соборі можна було знайти інше місце»
Спадок львівських кармеліток: таємниці колишнього монастиря на вулиці Винниченка