«Пам’ятаймо про українських дітей»: Папа закликав до особливої молитви за українців у часі Різдва

«Нехай же народження Спасителя принесе всім вам внутрішню втіху та дарує радість почувалися любленими Богом, Який став дитиною», – такими словами Папа Франциск завершив загальну аудієнцію в середу, 21 грудня 2022 року, під час якої вкотре не оминув увагою Україну. Про це пише Vatican News.

Святіший Отець звернувся до вірних зі закликом крізь призму Різдва пам’ятати про найбільш знедолених трагедією війни. «А тепер, говорячи про дітей, згадаймо про багатьох дітей в Україні, що страждають, дуже страждають через цю війну. В це свято Бога, Який стає дитиною, пам’ятаймо про українських дітей», – наголосив понтифік.

Папа пригадав: під час зустрічі з українськими дітьми у Ватикані зауважив, що більшість із них не може усміхнутись, а це справді велика біда. Українські діти носять на собі тягар нелюдяної та суворої війни.

«Пам’ятаймо про український народ під час цього Різдва: без світла, без обігріву, без головних для виживання речей, і молімо Господа, щоби приніс їм мир настільки швидко, наскільки це можливо», – закликав Святіший Отець.

Папа Франциск згадав про українських біженців також у слові до польських прочан, пригадуючи про звичай залишати за святвечірним столом місце для неочікуваного гостя. «Цього року його займуть численні біженці з України, яким ви великодушно відчинили двері своїх домівок. Нехай же Божий Син, народжений у Вифлеємі, наповнить любов’ю кожного з вас, ваші родини і тих, кому ви допомагаєте. Нехай принесе мир всім людям доброї волі», – побажав Папа присутнім на зустрічі паломникам із Польщі.