Пам’ятки храмів Львівщини і Волині відвідав заступник міністра культури Польщі

max-20170726221422410Впродовж 23-26 липня 2017 року заступника міністра культури і національної спадщини Республіки Польща Ярослав Селлін відвідав ряд храмів на території Львівської Архидієцезії та Луцької дієцезії РКЦ, де реставраційні роботи ведуться Фондом Культурної Спадщини та фінансуються польським Міністерством Культури.

У Жовкві таким об’єктом є храм св. Лаврентія, над його внутрішнім і зовнішнім відновленням вже багато років трудяться польські й українські реставратори. Ярослав Селлін зустрівся з настоятелем храму і деканом Жовківським о. прелатом Юзефом Леговичем, побував у крипті, на риштуваннях, а також у тимчасовій художній майстерні на плебанії. Пояснення давали також польські мистецтвознавці та фахівці-реставратори.

У Лопатині Радехівського району Львівськтої області Ярослав Селлін цікавився станом виконаних реставраційних робіт у храмі Зачаття Пресвятої Діви Марії.

На Волині делегація побувала в Луцьку, Клевані та в Олиці. У Золочеві на Львівщині було звернено увагу на потребу реставрації фронтону костелу Успіння Пресвятої Діви Марії. Після відвідин Олеського замку польський посадовець ознайомився з фондосховищем в розташованому поряд колишньому монастирів монахів капуцинів, де зібрані й потребують реставрації численні сакральні пам’ятки, зокрема з храмів Львівської архідієцезії.

Заступник міністра культури і національної спадщини РП Ярослав Селлін відвідав Личаківський, Янівський та ряд давніх цвинтарів на території міста Львова, у Малехові та в Мостиськах. Під час зустрічей з представниками духовенства, місцевої влади, державних установ і громадських організацій мова йшла про потребу надалі разом відновлювати і турбуватися про пам’ятки спільної культурної спадщни.

Міністра культури і національної спадщини РП Ярослава Селліна супроводжували Посол РП в в Києві Ян Пєкло, Генеральний консул РП у Львові Рафал Вольський.

Автор: Костянтин Чавага

Джерело: Львівська Архидієцезія РКЦ в Україні