Папа: чи ми зробили все можливе, щоби зупинити війну в Україні?

Під час учорашньої середової зустрічі з паломниками Папа Франциск звернувся з окремим закликом, приуроченим до річниці початку широкомасштабної війни в Україні. Про це пише Vatican News.

В середу, 22 лютого 2023 року, Святіший Отець традиційно звернувся до паломників, що брали участь у загальній аудієнції в залі Павла VI у Ватикані, зі закликом пам’ятати про Україну, особливо в день річниці початку повномасштабного наступу російського агресора.

«Кількість загиблих, поранених, біженців, внутрішньо переміщених, знищень, розмір економічних і соціальних збитків говорить сам за себе. Чи зможе Господь простити стільки злочинів і стільки насильства? Він – Бог миру. Залишаймося близькими з мученицьким українським народом, страждання якого тривають, і запитуймо: чи було зроблено все можливе, щоби зупинити війну?» – мовив Папа, додаючи: «Звертаюся із закликом до тих, хто має владу над країнами, щоби вони докладали конкретні зусилля для того, щоби покласти край конфліктові, досягнути припинення вогню та розпочати мирні переговори. Побудована на руїнах перемога ніколи не буде справжньою».

Також вітаючи польських прочан, Святіший Отець поблагословив ініціативу «Місіонер на Чотиридесятницю», в рамках якої вірні молитвою та постом підтримують польських священиків, що здійснюють служіння в різних частинах світу. «Це починання також звернене на тих, які залишаються в Україні, спустошеній війною, несучи підтримку та надію мешканцям цієї багатостраждальної країни. Молімося разом за мир!» – закликав він.