Папа до українців: «Нехай Вифлеємське Дитятко дарує вам Своє світло та Свою розраду»

У середу, 28 грудня, відбулася остання у 2022 році загальна аудієнція у Ватикані, під час якої Папа Франциск двічі скерував свою думку до українців, а також подякував полякам за підтримку, яку вони надають своїм сусідам. Про це пише Vatican News.
 
Вже багато тижнів Папа не втрачає нагоди на загальних зустрічах із паломниками з цілого світу загадати про Україну і закликати до молитви за мир. Не стала винятком і остання груднева аудієнція, на якій у контексті Різдва понтифік укотре побажав українцям миру: «Нехай же Вифлеємське Дитятко дарує вам Своє світло та Свою розраду. І нехай дарує багатостраждальній Україні, пригнобленій жорстокістю війни, жаданий дар миру».
 
Крім того, вітаючи в часі аудієнції польськомовних прочан, Папа заохотив їх у контексті наближення до завершення року дякувати Богові за Його доброту й милосердя. «Нехай же Божа любов, яка об’явилася у Вифлеємі, принесе втіху нашим серцям, стурбованим трагедією війни в Україні та в інших частинах світу. І хочу подякувати народові Польщі за всю ту допомогу, яку він надає українському народові. Пам’ятаймо, – закликав Святіший Отець, – що в історії людства останнє слово за Богом, бо “все належить любові”. Кожному з вас, польським та українським сім’ям, що тепер перебувають у вашій батьківщині, моє благословення».
 
Зазначимо, що в цій же зустрічі Папа Франциск закликав усіх вірних молитися за свого 95-річного попередника: «Хочу попросити вас усіх про особливу молитву за Папу-емерита Венедикта, який мовчазно підтримує Церкву. Згадати про нього, а він тепер дуже хворий, просячи в Господа, щоби втішив його та підтримував у цьому свідченні любові до Церкви аж до кінця».