Папа Франциск посвятив Україну та росію Непорочному Серцю Марії. ФОТО

25 березня 2022 р., коли за новим стилем припадає Благовіщення, в базиліці Святого Петра у Ватикані Папа Франциск очолив покутне богослужіння, що передбачає прилюдне покаяння та індивідуальну сповідь.

Це ініціатива «24 години для Господа», яка від 2014 року проводиться у четверті п’ятницю-суботу Великого Посту. Цього року, однак, богослужіння було доповнене особливим актом набожності до Пресвятої Богородиці: Святіший Отець посвятив Росію, Україну та все людство Непорочному Серцю Марії.

«Сьогодні бомби руйнують будинки багатьох наших беззахисних братів та сестер українців. Жорстока війна, що охопила багатьох та завдає всім страждань, викликає у кожного страх та приголомшення. Відчуваємо у душі безсилля. Ми потребуємо, щоб нам сказали: не бійся. Але людських запевнень недостатньо, потрібна Божа присутність, впевненість у Божому прощенні. Повернімось до Бога, повернімося до Його прощення. Варто принести урочисто Непорочному Серцю Марії все те, що переживаємо, – відновити посвячення їй Церкви і людства. Посвятити їй в особливий спосіб український та російський народи, що з синівською любов’ю шанують її, як Матір. Не йдеться про магічний обряд, але про духовний акт. Це жест повного ввірення дітей, які у межах цієї жорстокої і безумної війни, що загрожує світові, прибігають до Матері. Прибігаємо, віддаючи їй себе самих. Це означає віддати цьому чистому і незаплямованому серцю, в якому живе Бог, блага братерства та миру. Все те, що маємо, щоб саме вона, Мати, захищала і оберігала нас», – наголосив Папа Франциск.

В цьому акті сьогодні єдналися всі єпископи світу, а спеціальний посланець Папи Франциска кардинал Конрад Краєвський здійснив його у Фатімі.

Разом із Папою Франциском в акті посвяти єдналися і Блаженніший Святослав та всі владики Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, зібрані у Зарваниці.

Підготувала Юліана Лавриш