Папа Франциск закликав молитися за жертв геноциду в Україні

Вже традиційно загальна аудієнція, що відбувається у Ватикані щосереди, не обійшлася без згадки про Україну. 23 листопада 2022 року Святіший Отець не просто попросив про молитву за український народ, а пригадав усім учасникам зустрічі про трагедію геноциду і сучасних жертв агресії. Про це повідомляє Vatican News.

Знаково, що Папа заторкнув цю тему напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, яким щороку в четверту суботу листопада вшановують пам’ять загиблих від геноциду в Україні в першій половині ХХ століття.

«Пам’ятаймо про багатостраждальну Україну. Цієї суботи припадає річниця жахливого геноциду Голодомору, масового вбивства голодом у 1932-1933 роках, штучно спровокованого Сталіним. Молімося за жертви цього геноциду, і молімося за численних українців, дітей і жінок, похилих віком, малят, які сьогодні зазнають мучеництва агресії», – наголосив понтифік наприкінці аудієнції. 

У цій же зустрічі Папа не оминув згадки про українців навіть спілкуючись із учасниками і вболівальниками чемпіонату світу з футболу в Катарі. Називаючи чемпіонат «нагодою для зустрічі та гармонії між народами, сприяючи братерству та мирові», Святіший Отець додав: «Молімося за мир у світі і за завершення всіх конфліктів, особливо пам’ятаючи про жахливі страждання дорогого й багатостраждального українського народу».