Папа Франциск закликав путіна зупинити війну, а Зеленського – відкритися до нових серйозних пропозицій миру

Сьогодні, 2 жовтня, під час молитви «Ангел Господній» Папа Франциск виголосив свої роздуми та звернення до очільників України та росії. Про це повідомили у Vatican News. 

Святіший Отець виголосив своє велике занепокоєння перебігами війни в Україні:

«Скільки крові ще повинно пролитися, щоби ми зрозуміли, що війна ніколи не є вирішенням, а лише знищенням? У Боже ім’я та в ім’я почуття людяності, що мешкає в кожному серці, повторюю заклик, аби негайно досягнути припинення вогню. Нехай замовкне зброя та шукаймо умови для того, щоби розпочати переговори, здатні привести до вирішень, які не нав’язані силою, а є узгодженими, справедливими та стабільними», – говорить Папа.

Далі Папа Франциск звернувся до президента рф, «благаючи його зупинити, також і з любові до свого народу, цю спіраль насильства та смерті».

Продовжуючи, Папа звернувся і до президента України Володимира Зеленського:

«Я засмучений величезними стражданнями українського населення внаслідок зазнаної агресії, скеровую такий же сповнений довіри заклик до Президента України бути відкритим на серйозні мирні пропозиції. Усіх активних діячів міжнародного життя та політичних лідерів країн наполегливо прошу зробити все те, що в їхніх силах, щоби покласти край триваючій війні, не дозволивши втягнутися в небезпечну ескалацію та просувати й підтримувати ініціативи діалогу. Будь ласка, зробімо так, щоб молоді покоління дихали здоровим повітрям миру, а не забрудненим повітрям війни, яка є божевіллям!» – йдеться у зверненні Папи.

У зверненні Папа наголосив, що засуджує «ситуацію, суперечну принципам міжнародного права». Тут ідеться про погрози росії використати ядерну зброю. Однак тим самим Папа Римський прямо не зазначає винну сторону – тобто не називає речі своїми іменами. На значні заклики пояснень, Андрій Юраш, Надзвичайний Посол України у Ватикані,  вказав у своєму дописі у Фейсбуці, що «Святіший Отець безпосередньо звернувся до путіна з проханням “зупинити спіраль насильства та смерті”».