Папа: Нехай же труднощі допоможуть очистити переживання Різдва

Заохочуючи слухачів поспішати до «справжнього» Різдва, тобто, до святкування народження Ісуса, Святіший Отець нагадав, що й для Марії та Йосифа ці події не були легкими.
 

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Наприкінці загальної аудієнції в середу, 16 грудня 2020 р., що збіглася з початком дев’ятниці в рамках приготування до Христового Різдва, Папа Франциск заохотив вірних «пришвидшити крок» до Різдва, «отого справжнього, тобто», народження Ісуса.

«Цього року, – сказав він, – нас чекають обмеження та незручності, але згадаймо про Різдво в Діви Марії та святого Йосифа: воно не було встелене трояндами та квітами! Як же багато труднощів вони мали! Скільки турбот! Однак, віра, надія та любов провадили їх і підтримували. Нехай же так буде й для нас! І також нехай ці труднощі допоможуть нам трохи очистити спосіб переживання Різдва, святкувати, виходячи зі споживацтва: щоби воно було релігійнішим, автентичнішим, справжнішим».

Скеровуючи окремі слова до літніх людей, молоді, хворих і молодят, Святіший Отець побажав прийняти «благодать цих днів», аби для похилих віком вона стала втішенням, для молоді – кріпостю, для хворих – полегшенням, а доя молодят – упованням на Боже провидіння.

Джерело: https://www.vaticannews.va/