Папа призначив владику Богдана Дзюраха екзархом в Німеччині та Скандинавії

Дотеперішній Секретар Синоду Єпископів УГКЦ замінить у цьому служінні владику Петра Крика, якому в квітні минулого року сповнилося 75 років життя.
 

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

У четвер, 18 лютого 2021 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск прийняв зречення владики Петра Крика, титулярного єпископа Кастрамартійського, з уряду Апостольського Екзарха для українців візантійського обряду, що проживають у Німеччині та в Скандинавії.

Водночас, повідомляється про те, що Святіший Отець призначив Апостольським Екзархом для українців візантійського обряду у Німеччині та в Скандинавії владику Богдана Дзюраха, ЧНІ, титулярного єпископа Ваґадського, дотеперішнього куріального єпископа Курії Верховного Архиєпископа та Секретаря Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Історична довідка

Апостольський екзархат у Німеччині та Скандинавії опікується українськими греко-католиками в Німеччині, Фінляндії, Норвегії, Данії і Швеції. Він був заснований 17 квітня 1959 року Папою Іваном ХХІІІ як Апостольський екзархат для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині, а 1984 року його юрисдикція поширилася на країни Скандинавії. Катедральний собор і курія Екзарха розташовані в Мюнхені.

Першим екзархом став владика Платон Корниляк, який очолював структуру до кінця 1996 року. Його наступником святий Іван Павло ІІ наприкінці 2000 року призначив владику Петра Крика, хіротонія та інтронізація якого відбулася 3 лютого 2001 року. Владика Петро, який минулого року досяг граничного віку, після якого єпископи зобов’язані подати зречення, очолював греко-католицьку громаду цієї частини Європи протягом 20 років.

Новий екзарх

Третім Апостольським екзархом для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії став владика Богдан Дзюрах, ЧНІ, який кілька днів тому відзначив 15-річчя єпископської хіротонії. Уродженець Львівщини, 1991 року отримав священиче рукоположення, а 1995 року склав вічні обіти в Згромадженні Найсвятішого Ізбавителя. Захистив докторат з богослов’я у Варшаві.

Проголошений наприкінці 2005 року єпископом-помічником Києво-Вишгородської архиєпархії УГКЦ, 15 лютого 2006 року владика Богдан отримав архиєрейське рукоположенння. Того ж року обраний Секретарем Синоду Єпископів УГКЦ, пізніше був двічі переобраний на наступні 5-річні терміни. Від 2009 року – єпископ Курії Верховного Архиєпископа.

Джерело: https://www.vaticannews.va/