Папа: Розарій – броня, що захищає нас від зла та спокус

Святіший Отець через Твіттер підтримав ініціативу «Мільйон дітей моляться вервицю за мир у світі».
 

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Сьогодні і завтра мільйон дітей проказують Розарій в усьому світі. Щодня з довірою молімося вервицю, вона є бронею, що захищає від зла та від спокус».

Цим твітом, опублікованим вранці, 18 жовтня 2020 р., Папа Франциск нагадав про ініціативу Папської Фундації «Допомога Церкві в потребі», що має назву «Мільйон дітей моляться вервицю за єдність і мир». Після проказування молитви «Ангел Господній» минулої неділі Святіший Отець запросив дітей приєднатися до цієї молитви.

Ініціатива відбувається вже 15-й раз поспіль. А розпочалося все 2005 року у Венесуелі. Під час того, як діти проказували молитву на вервиці, деякі жінки відчули присутність Пречистої Діви Марії. Тоді одна з них згадала слова святого отця Піо з П’єтрельчіни: «Якщо мільйон дітей молитимуться Розарій, світ зміниться». Відтоді, кожного 18 жовтня, діти в усіх куточках світу єднаються в проказуванні молитви на вервиці. Дата вибрана не випадково: цього дня за новим календарним стилем вшановується пам’ять святого Луки – євангелиста, який описав дитинство Ісуса та, згідно з переданням, є автором першої ікони Пресвятої Богородиці.

Ініціативу підтримує Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі». Через свої 23 національні осередки вона заохочує батьків, вчителів і вихователів згуртовувати наймолодших у молитві Розарію. Організатори надають окремий дидактичний матеріал, який щороку супроводжується листом із поясненням обраної теми. Згадані матеріали доступні також українською мовою. Беручи до уваги ситуацію, що склалася в світі, молитва, яка 18 жовтня згуртовує наймолодших християн у різних частинах земної кулі, підноситься в намірі визволення світу під пандемії. Оскільки цей день припав у неділю, то бажаючі провести спільну молитву в школах і дитячих садочках зроблять це у понеділок.

Джерело: https://www.vaticannews.va/