Папа в різдвяному посланні: У Христі розпізнаймо обличчя дітей, які в цілому світі прагнуть миру

Цьогорічне різдвяне послання Папа Франциск присвятив проханню молитви за мир. Уділяючи в день Різдва Христового урочисте благословення Urbi et Orbi на площі святого Петра у Ватикані, Святіший Отець у своєму слові по-особливому звернувся до українців. Про це пише Vatican News.

25 грудня 2022 року понтифік звернувся до вірних, зібраних на площі святого Петра та в цілому світі, пригадуючи про події й воєнні випробування цього року, й акцентував: Князь Миру, що народжується у Вифлеємі, сам є дорогою миру крізь бурю війни. «Він сам, Ісус, є нашим миром: тим миром, якого не може дати світ і який Бог Отець дарував людству, пославши у світ Свого Сина», – наголосив Папа, пригадуючи: через новонародженого Христа можемо пізнавати тих, хто у потребі.

«Якщо хочемо, щоби було Різдво, Різдво Ісуса та миру, дивімося на Вифлеєм і зосередьмо погляд на обличчі Дитини, яка народилася для нас! І в цьому малому невинному обличчі розпізнаймо обличчя дітей, які в кожній частині світу прагнуть миру», – зазначив Святіший Отець. «Нехай же наш погляд наповниться обличчями братів і сестер українців, які переживають це Різдво в темряві, холоді, далеко від своїх домівок через знищення, спричинені десятьма місяцями війни. Нехай же Господь учинить нас готовими до конкретних жестів солідарності, щоби допомагати тим, хто страждає, та просвітить уми тих, хто має владу, щоби змусити замовкнути зброю та негайно покласти край цій безумній війні! На жаль, віддається перевагу іншим аргументам, продиктованим логікою світу. А голос Дитятка, хто його слухає?»

Пригадав понтифік і про ряд конфліктів, що тривають у цілому світі, а також про гуманітарні кризи, які війна в Україні також посилила, і закликав через Христа боротися із байдужістю світу: «Не забуваймо сьогодні про численних біженців і шукачів притулку, які стукають до наших дверей, шукаючи розради, тепла та їжі. Не забуваймо про марґіналізованих, про самотніх, про сиріт і похилих віком, мудрість народу, яким загрожує бути відкиненими мов непотріб, про в’язнів, на яких дивимося тільки через їхні помилки, а не як на людські істоти». Найважливіше, наголосив Папа, щоб Вифлеєм як «дім хліба» навчив людство цінувати їжу лише як знаряддя миру, співпереживати і боротися за той мир, який Господь через Сина посилає світові. «Піддаймося зворушенню Божою любов’ю та йдімо за Ісусом, Який скинув із Себе Свою славу, щоби зробити нас учасниками своєї повноти», – закликав Святіший Отець.