Парафія св. Йоана Павла ІІ відкрила наметову кухню для внутрішньо переміщених осіб

8 березня 2023 року на Римсько-католицькій парафії св. Йоана Павла ІІ (м. Львів-Сокільники) відкрили наметову еко-кухню. Тут готуватимуть обіди для тимчасово переміщених осіб, що проживають у прихистках і приватному секторі.
 
«Я покажу тобі свою віру своїми ділами», –  Ці слова св. Якуба процитував о. Гжегож Драус, настоятель парафї св. Йоана Павла ІІ під час відкриття кухні для біженців війни, які проживають у Львові. «Ми хочемо творити добро, щоб перемогти зло, яке приносить стражданням тих, хто втратив домівку і був змушений покинути свою землю. Ми хочемо показати свою солідарність не словом, а ділом. На передовій наші воїни захищають нас і боротися за перемогу. Можливо, наші справи віри наблизять нас до перемоги».
 
Кухню виготовила американська організація Altruist Relief Kitchen, автори місцевої роботи – родом зі штату Аляска.  На кухні, побудованій у вигляді тіпі – намету американських індіанців, готуватимуть тисячу обідів, які потім розвозитимуть у центри, де проживають люди,що знайшли притулок у Львові від бойових дій на Сході України. Сюди також зможуть приходити біженці, які живуть в орендованих будинках і мають великі економічні проблеми. Altruist Relief Kitchen вибрали це місце через довіру до  центру прийому біженців церкви. Керівник львівської кухні Лукас Вілкокс стверджує, що Altruist Relief Kitchen допомагає людям у місцях, які постраждали від війни чи стихійних лих. Через величезну кількість біженців Львів обрали місцем першої кухні-намету.
 
 
Під час відкриття відповідальна за зв’язки з Церквами Львівської обласної військової адміністрації Олександра Янович зазначила, що Католицька Церква, не сподіваючись на державну підтримку, першою почала допомагати постраждалим від війни. Допомога була багатогранною, про що свідчить робота психологів Мальтійського Ордену у домі св. Йоана Павла ІІ. Долучилися до відкриття представники місцевої влади, а також львівське духовенство. 
 
Керівник Центру соціальної підтримки осіб з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування і внутрішньо переміщених осіб Володимир Головатий розповів «Духовній величі Львова», що співпраця щодо встановлення польової кухні розпочалася ще восени. Страви вегетеріанської кухні будуть готувати повністю на дровах, без залучення електрики, а сам намет добре зберігає тепло. «Це відкриття і для внутрішньо переміщених осіб, які будуть там харчуватися, і також для львів’ян які зі своєї сторони є потребуючими – незалежно від того, чи вони постраждали від війни, чи ні», – зазначив Володимир Головатий, підкресливши, що організація Altruist Relief Kitchen має великий досвід праці з потребуючими в усьому світі. «В них є досить велика мережа по світу. Тобто до того, як зайти в Україну, вони мали практику годування потребуючих в різних країнах, досвід роботи з біженцями і працюють по всьому світу, тобто сюди прийшли вже з певним досвідом, і, як на мене, успішно його реалізували».
 
 
Діти парафіяльної ромської школи «Алав» представили пісні – українською та польською мовами, адже при парафії діє школа, в якій навчаються діти біженців, що живуть у парафіяльному домі. О. Гжегож Драус разом із греко-католицькими священиками провів молитву за полеглих під час війни, потім освятили намет кухні. Духовенство та представники державної влади символічно розрізали ланцюг із фруктами на вході та запалили вогонь у печах, після чого пригощали першими стравами.
 
Зазначимо, що в притулку при парафії святого Йоана Павла ІІ проживає майже 100 внутрішньо переміщених осіб та потребуючих. Парафія здійснює постійну опіку та їхню всебічну підтримку. Кухня при парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові має на меті нагодувати обідами тисячу біженців.
 
Повідомив о. Гжегож Драус
Фото Анастасії Трофимчук