Парафія св. Йоана Павла ІІ запрошує на інсценізацію єврейської Пасхи в рамках святкування католицького Великодня

African-TriduumСьогодні 4 квітня о год. 18.00 Парафія св. Йоана Павла ІІ у Львові і міжнародний Єврейський студентський Центр «Гілел» запрошують на «Римську Пасху» (Великдень за латинським календарем). Святкування відбудеться на філосовсько-богословському факультеті Українського Католицького Університету (вул. Хуторівка 35 а).

В першій частині за спільним столом Студентський центр «Гілел» покаже коріння Пасхи, яким було старозавітне єврейське домашнє святкування.

«Тайна Вечеря була пасхальною трапезою, де через символіку страв вказано біблійну історію виходу з єгипетської неволі. І сьогодні великодній кошик містить в собі символічні продукти (яйця, хрін, хліб, м’ясо). Для християн ця Свята Вечеря отримала нове значення: смерть і воскресіння Христа. Єврейська Пасха залишає своє повчальне значення, для зрозуміння повного значення, старо і новозавітньої Пасхи» – зазначають організатори.
Після наглядної лекції відбудеться Пасхальна літургія з освяченням вогню і води, а також великодніх страв. Дорослий катехумен (оглашенний) прийме Хрещення.

Музичний супровід здійснюватиме Наталія Вакшинська з ансамблем єврейської громади, які співатимуть традиційні єврейські співи.

Нагадаємо, впродовж кількох років Парафія св. Йоана Павла ІІ проводить в УКУ подібне святкування, але «Римського Різдва», передбачене і як святкування для своєї громади, і як приклад, як можна провести святкування дома.

тел. 097 517 06 42
о. Григорій Драус