Патріарх Філарет звершив молитву за українських лікарів

filaret9 серпня 2016 року в день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Його Святості співслужило духовенство храму. За богослужінням молилися засновник ордену Святого Пантелеймона, заслужений лікар України, завідувач кафедри управління охороною суспільного здоров’я, Національної академії державного управління при Президентові України Василь Михайлович Князевич; завідувач кафедри церковно-практичних дисциплін КПБА, кандидат богословських наук, доцент Святослав Михайлович Чокалюк, який був при витоках зародження ордену, а також нагороджені лікарі: Фомін Петро, Гнатко Людмила, Жар Михайло, Зербіно Дмитро, Пиріг Любомир, Гойда Ніна, Безпалько Людмила, Мартинюк Володимир, Рудковський Анатолій, Чайківська Дзвеніслава, Кундієв Юрій, Козявкін Володимир та Козаков Валерій, а також вірні. «Ви як люди, які близько знайомі зі складним людським організмом бачите, що без Божої допомоги лікар зробити нічого не може, а з Божою допомогою лікар може зробити дуже багато. Тому ви є слугами Божими. Я неодноразово розповідав легенду про те, як один віруючий захворів, а мав велику віру і надію на Бога, і коли прийшов до нього лікар він сказав: «Не треба мені лікаря, Господь мене зцілить». Потім йому стало гірше. Лікар прийшов вдруге, і він йому каже: «Не треба мені лікаря, Бог мене зцілить». А потім він став помирати і коли помирав, то звернувся до Бога і каже: «Господи, я ж на Тебе покладав всю надію, а ти не допоміг мені». І Господь сказав: «Двічі посилав до тебе лікаря, а ти відкинув його». І це свідчить про те, що лікарі – це слуги Божі, які даються людині для того, щоб лікувати хвороби і подавати здоров’я, тому ми шануємо вас», – звернувся до лікарів Патріарх Філарет.

Завершилося Богослужіння молебнем до великомученика і цілителя Пантелеймона, під час якого Предстоятель також виголосив молитву за Україну, щоб Господь визволив нашу Батьківщину від нашестя чужинців, а народові подав мир і Своє благословення.

За матеріалами: офіційного сайту УПЦ КП «Церква. Іnfo»