Патріарх Філарет, УПЦ КП: «Бог зробить так, що в Україні буде єдина Помісна Православна Церква»

2953Сьогодні, у трагічний момент нашої історії, як ніколи, виникає потреба подолати розділення Православної Церкви в Україні.

«Єдина Помісна Церква повинна і могла би відігравати потужну миротворчу та об’єднуючу роль в суспільстві, сприяти порозумінню між різними силами, недопущенню розпалювання ворожнечі на національній, релігійній, регіональній, мовній основі», – наголошує Синод УП КП.

«Протягом двадцяти років ми виступаємо за те, щоб в Україні була одна Православна Церква, щоб не було розділення на Київський та Московський Патріархати. Ми прагнемо, щоб була єдина, але Помісна Українська Православна Церква, яка не буде підпорядковуватися ніякому центру: ні Москві, ні Константинополю. Іншого шляху в нас немає. Рано чи пізно це об’єднання відбудеться. Бог зробить так, що в Україні буде єдина Помісна Православна Церква», – Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Денисенко).

Нагадаємо, Синод УПЦ КП закликає єпископат і духовенство УПЦ МП відкинуті всі колишні образи та залишити в минулому суперечки, з метою негайно розпочати діалог про об’єднання в єдину Помісну Православну Церкву. Крім того, в УПЦ КП звертаються й до єпископів УАПЦ висловлювати пропозиції до відкритого та конструктивного діалогу з метою якнайшвидше подолати незрозуміле для парафіян та невиправдане розділення між православними церквами у нашій державі.