Патріарх Філарет відвідав українських військових у зоні АТО

patriarh7 жовтня 2016 р. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав українських військовослужбовців у зоні АТО.

Предстоятель УПЦ КП мав зустрічі у Слов’янську, Краматорську, Бахмуті (Артемівську), Костянтинівці, Часовому Яру. Тут Патріарх відвідав українських військових, зустрівся із командувачем АТО, благословив наших воїнів на святу справу – захист Батьківщини.

Святійшого владику супроводжували: митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, Перший проректор Київської православної богословської академії прот. Олександр Трофимлюк, настоятель трапезного храму Софії Київської прот. Петро Ландвитович, настоятель парафії Святого архістратига Божого Михаїла с. Святопетрівське прот. Михаїл Ткач, викладач КПБА свящ. Іван Сидор.

Патріарх Філарет відслужив молебень, після чого окропив українських військовослужбовців святою водою і нагородив церковними орденами і медалями «За жертовність і любов до України».

dsc_1591

«Насамперед я хочу привітати вас напередодні Дня захисника України, з цим нашим загальнонаціональним святом. Ми приїхали для того, щоб, по-перше, привітати вас з цим святом, по-друге, висловити подяку вам від імені нашої Церкви за ваше жертовне служіння нашому українському народу і нашій державі. Бо якби не ви і якби не ваша жертовна любов, то, думаю, Україна уже б не була незалежною державою, а агресор – Росія, уже б панував над нами. Але завдяки вашій жертовності, вашій мужності, вашій любові до України ми живемо у вільній Україні і маємо свою державу.

Ми повинні пам’ятати, що вашим подвигом випробовується Заповідь Божа: «Ніхто не має більшої любові як той, хто душу свою віддає за друзів своїх». Ви віддаєте своє життя за наш народ і тому ви виконуєте цю заповідь Ісуса Христа не на словах, а виконуєте її на ділі. Ми вдячні вам за цей мужній подвиг.

Захищаючи нашу незалежну українську державу, ми повинні бути впевненими, що перемога буде обов’язково нашою.

Церква кожного дня, за кожним богослужінням підносить молитви за вас, за нашу армію, за наше воїнство, за нашу державу, за наш народ, але не тільки молиться, вона й виявляє цю підтримку на ділі. Саме тому й було утворено інститут капеланів, військових священиків, які знаходяться серед вас і допомагають вам духовно. Ми й матеріально допомагаємо і будемо допомагати!», – наголосив Патріарх Філарет.

Джерело: “Київські єпархіальні відомості”