Патріарх Філарет сприятиме перекладу Біблії українською мовою

Filaret i tovarustvoУ приміщенні Київської Патріархії 1 липня відбулася зустріч Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з представниками Всесвітнього об’єднання Біблійних товариств та Українського Біблійного товариства.

Всесвітнє Об’єднання Біблійних товариств звернулося до Українського Біблійного товариства з проханням організувати в Україні офіс для центральних азійських країн з метою координації роботи з перекладу Біблії мовами народів Узбекистану, Туркменістану, Азербайджану та Киргизстану. З пропозицією про співпрацю і підтримку відкриття нового офісу Біблійного товариства представники цих організацій звернулися до Патріарха Філарета.

Представник Всесвітнього Об’єднання Біблійного товариства Бернт Олсен  коротко окреслив для учасників зустрічі важливість організації в Україні структури, яка б координувала роботу з перекладу Біблії мовами народів Закавказзя.

Патріарх Філарет наголосив на важливості перекладу  Біблії мовами різних народів: «Важливо, щоб народи Казахстану, Узбекистану, Азербайджану та Туркменістану мали Біблію, перекладену рідною мовою, адже ж написано у Святому Письмі, що Євангеліє буде проповідане по всьому світу. А це означає, що Біблія повинна говорити кожною існуючою мовою».

Сторони також обговорили супільно-політичну ситуацію в Україні та світі.

Під час зустрічі досягнуто домовленості про продовження двосторонньої співпраці у справі перекладу Біблії різними мовами світу, а найперше українською.

У зустрічі взяли участь: представник Всесвітнього Об’єднання Біблійних товариств Бернт Олсен, Президент Українського Біблійного товариства доктор Григорій Комендант, Віце-президент УБТ протоієрей Василь Луцишин, Генеральний секретар УБТ Олександр Бабійчук, заступник генерального секретаря УБТ Анатолій Райчинец, член комітету Біблійного товариства Азейбарджану, Голова Албано-Удінської Християнської спільноти в Азейбарджані Роберт Мобілі, член комітету Біблійного товариства Азербайджану, пастор церкви «Слово життя» Расін Халілов та керуючий справами Київської Патріархії єпископ Агапіт.

За матеріалами Київської Патріархії