Патріарх Варфоломій: “Мрія росіян бути володарями православ’я. Та цього ніколи не станеться”

Мрія  росіян – бути володарями православ‘я. Та цього ніколи не станеться, тому що канони Православної Церкви та дії Церкви протягом століть віддали першість Константинополю.

Про це під час розмови із журналістами розповів Вселенський Патріарх Варфоломій, повідомляє “Релігійна правда” із посиланням на  Суспільне.

За його словами, конфлікт був започаткований Росією у 2016 році, коли Московська Церква і під її впливом три інші церкви не прибули на Святий і Великий Собор на Криті.

“Ми всі разом готували цей Собор. До січня 2016 року в Женеві, коли ми мали останні збори православних предстоятелів, всі церкви і Росія, готували цей Собор. І в останній момент не приїхали росіяни та ще три церкви”, – пояснив Варфоломій.

За його словами, при цьому Росія сприйняла надання автокефалії Українській Православній Церкві як помсту за те, що Московська Церква в останній момент відмовилася прибути на Собор.

“Мрія наших братів росіян – бути володарями православ‘я. Та цього ніколи не станеться, тому що канони Православної Церкви та дії церкви протягом століть віддали першість Константинополю. Константинополь завжди буде першою церквою у системі православних церков, а сестринська Російська Церква буде п’ятою”, – зазначив Патріарх.

Джерело: “Релігійна правда”