Перша неділя вересня – День молитви за довкілля

У створеному Господом світі ми, Його діти – не просто одне з творінь, але й ті, хто несе відповідальність за добробут усього, створеного Всевишнім. Зобов’язання опікуватися Його творінням передане нам Богом і засвідчується заповіддю, даною людині в Едемському саду: «Плодіться і розмножуйтеся, і наповнюйте землю, і володійте нею, і владарюйте…» (Бут. 1: 28).
 
Понад три десятиліття тому з ініціативи Вселенського Патріарха Димитрія було започатковано День молитви за довкілля – день, коли православний світ об’єднується у спільній молитві про збереження навколишнього середовища, день, коли з амвону лунає проповідь щодо екологічних загроз, а вірні вчаться виявляти турботу про Господнє творіння у щоденному житті.
 
Щороку в першу неділю вересня помісна Православна Церква України незмінно приєднується до загальноправославної молитви за довкілля, аби привернути увагу до світу, у якому ми живемо, і небезпек, які виникають через нераціональне, нерозумне господарство людини у ньому, яке привело нашу планету на межу екологічної катастрофи.
 
Єднаймося цієї неділі у спільній молитві за довкілля, і будьмо свідомими у всіх своїх вчинках, аби не нищити світ, у якому живемо, але берегти його!
 
Джерело: Фейсбук-сторінка ПЦУ