“Перша риса християнина – не боятися визнати, що чогось не знаєш”: 5 життєвих принципів Блаженнішого Святослава

Найпершу якість, яку має мати християнин: не соромитися признатися, коли ми щось не знаємо, не можемо чи не вміємо. Не майте спокуси всезнайства і всемогутності! Це дуже небезпечно і шкідливо. Вона знищить вас і всіх тих, хто є довкола вас.
Друге. Ніколи не потрібно соромитися просити поради, допомоги і поважати чужу думку. Бо якщо хтось соромиться, то він тоді не є здатний прийняти ту Божу допомогу, яку Сам Господь йому подає через людей.
Третє. Дбати про своє особисте духовне життя. Ніколи не радити іншим те, чого ти сам не робив! Якщо ти сам це робив і сам це виконуєш — тоді маєш моральне право до цього заохочувати інших. Якщо ти сам цього не робив, тоді Господь тобі каже: «Горе вам: фарисеї, лицеміри, книжники, які накладаєте на людей тягарі, а самі пальцем не поведете!»
Четверте. Нам постійно всім необхідно вчитися! Той хто любить вчитися — він ніколи не буде без діла. Я завжди любив знання. У мене завжди було відчуття, що якщо я чогось не знаю, то мушу шукати книжку, де написано, чого я не знаю, або шукати людей, які знають чи вміють те, чого не знаю, чи не вмію я. Якщо ми собі коли-небудь в житті скажемо, що я вже все знаю, у той момент ми перетворимося на найбільших дурнів. Ми мусимо вчитися! Очевидно, що духовне життя є завжди на першому місці! Зростання у чеснотах, у вірі. Вишкіл твоєї особистої волі — є дуже важливий. Але не можна закрити книжку, бо я здобув науковий академічний титул і мені вже непотрібно нічого знати. Тому що світ постійно міняється. І ми повинні збагачуватися тим, що дає нам світ і наша культура.
П’яте. Я би порадив усім нам у своєму житті, найвищим пріоритетом і орієнтиром шукати особистого спілкування з Богом. Це спілкування з Богом є визначальним у всіх інших вимірах твого життя. Тут можна говорити про молитву, досвід та багато інших речей. Але щоденне відкриття Божої присутності поруч мене, щоденна євангелізація мого нового дня в нових обставинах мого життя — вона є дуже важлива. Та близькість з Богом допоможе тоді подолати дуже багато труднощів, які безперечно чекають на кожну людину.
Фрагмент інтерв’ю на «Радіо Марія» у програмі «Архипастир відповідає» від 15 квітня 2020 року, у якому Блаженніший Святослав ділиться зі слухачами своїми життєвими принципами.
З мережі Інтернет