«Перша субота місяця»: львівські домініканці запрошують на фатімське богослужіння

1 червня Домініканське душпастирство у Львові проведе урочисте богослужіння, присвячене об’явленню Богородиці у Фатімі. З травня по вересень у кожну першу суботу місяця римо-католицька спільнота Львова збирається для особливої молитви в наміренні винагородження за гріхи проти Непорочного Серця Марії та за навернення грішників.

Настоятель чернечого дому Пресвятої Євхаристії Ордену Домініканців о. Ігор Ґнюс розповів «Духовній величі Львова», що минулого року молитовні чування П’яти перших субот* разом із ченцями-домініканцями почергово організовували львівські парафії — цього року ця традиція продовжиться.

«Римо-католицькі парафії Львова організують богослужіння перших субот місяця згідно з просьбою Матері Божої, яку Вона сповістила світові через сестру Люсію** — візіонерку з Фатіми. Тому кожен місяць буде мати таке богослужіння, де вірні можуть прийняти Причастя та взяти участь у процесії з молитвою Розарію. Богослужіння перших п’яти субот місяця має за мету відшкодування за гріхи проти Непорочного Серця Марії. Водночас це місійна процесія в контексті війни, щоб більшість людей навернулося і війна могла швидше завершитись», — розповів о. Ігор Ґнюс.

Фатімська процесія у Львові у червні 2019 року. Фото: rkc.lviv.ua

За словами отця Ігоря, традиція урочистих процесій з фігурками Матері Божої Фатімської не є чимось новим. Особливо активно такі процесії тривали до 1960 року і приносили великі плоди – по цілому світі наверталося до католицької віри багато людей.

Варто зазначити, що Орден Домініканців відомий своєю Марійною набожністю, зокрема у Фатімі діє три монастирі Отців Проповідників. Брати з Ордену також є сповідниками у Фатімській базиліці. Тож у 2010 році, коли Домініканці повернулися до Львова, архієпископ Мечислав Мокшицький попросив саме їх заопікуватися процесіями із фігуркою Матері Божої з Фатіми, яка тепер перебуває в каплиці Розена.

До «пандемії коронавірусу» львівські домініканці регулярно проводили святкові процесії вулицями Львова. Тепер ця традиція триває, але через війну дещо в іншому вигляді.

Фатімська процесія у Львові у червні 2019 року. Фото: rkc.lviv.ua

Тож цієї суботи, 1 червня, отці Домініканці запрошують вірних на молитву.

Розпочнеться богослужіння в каплиці Розена (м. Львів, вул. Винниченка, 30а) зі Святої Меси о 19:00, опісля відбудеться процесія з молитвою Розарію.

*Набоженство П’яти перших субот місяця пов’язане із об’явленнями Діви Марії у Фатімі. Під час третього об’явлення, 13 липня 1917 року, Богородиця показала трьом пастушкам Пекло, при цьому додавши: «Ви бачили Пекло. До нього йдуть бідні грішники. Господь хоче запровадити Набоженство до Мого Непорочного Серця, щоб їх рятувати. Багато душ спасуться, коли будуть чинити те, що вам говорю…» Як саме має бути запроваджено згадане Набоженство, Богородиця відкрила сестрі Люсії 10 грудня 1925 року: впродовж п’яти місяців поспіль у першу суботу: 1) католик має прийняти святе причастя, перебуваючи в освячуючій ласці (тобто після належної Сповіді); 2) помолитися на Вервиці; 3) протягом 15 хвилин роздумувати над Таємницями Розарію (Вервиці). Це все має бути зроблене в наміренні винагородження за зневаги, які люди завдають Непорочному Серцю Діви Марії.

Плодами такої покути, згідно об’явлення Діви Марії у Фатімі, з-поміж іншого має стати навернення Росії, що збереже світ від поширення її заблуджень та глобальної війни.

**Діва Марія звернулася до сестри Люсії такими словами: «Дочко Моя… Існує п’ять видів образ і блюзнірства, спрямованих проти Непорочного Серця Марії: 1. Образа Її Непорочного Зачаття. 2. Блюзнірство над Її дівством. 3. Образа щодо Її Богоматеринства, коли говорять, що Вона всього лише Матір людини. 4. Святотатство тих, котрі відкрито намагаються прищепити дітям байдужість, зневагу й навіть ненависть до Непорочної Матері. 5. Святотатство тих, хто ображає Її у святих образах».

Перше фото: Фатімська процесія у Львові у вересні 2019 року. Джерело: rkc.lviv.ua