Під час загальної аудієнції у Ватикані Папа молився за мир перед головною святинею українців у Італії

Чергова загальна аудієнція Папи Франциска, що відбулася 11 січня 2023 року, завершилася закликом не забувати про Україну, пише Vatican News.
 
Цього дня на сцені залу Павла VI у Ватикані була виставлена Жировицька чудотворна ікона Матері Божої, християнська святиня білоруських католиків, яка також вшановується українськими греко-католиками і копія якої перебуває у храмі святих мучеників Сергія і Вакха – катедральному храмі екзархату для українців візантійського обряду в Італії, що в Римі. Зокрема, 21 жовтня 2018 року Блаженніший Святослав під час свого візиту до української парафії Святих мучеників Сергія і Вакха з нагоди храмового празника та святкування 300-ліття віднайдення в Римі копії Жировицької ікони Пресвятої Богородиці проголосив цю ікону головною святинею українців в Італії. Тож перед тим, як уділити своє благословення, Святіший Отець запросив в тиші помолитися за мир.
 

У своєму слові до вірних, скерувавши згідно зі звичаєм думку до молоді, хворих, похилих віком і молодят, Папа Франциск сказав: «Із поривом та великодушністю віруючих у Христа завжди будьте будівничими миру та злагоди через постійні зусилля на користь діалогу з тими, хто перебуває поруч». А тоді додав: «І не забуваймо про багатостраждальну Україну, яка завжди в наших серцях; виражаймо цьому народові, що переживає жорстокі страждання, виражаймо нашу прихильність, нашу близькість і нашу молитву».