Похорон Папи Венедикта XVI супроводжуватимуть заупокійні богослуження в Патріаршому соборі УГКЦ

5 січня 2023 року, у день похорону Папи Венедикта XVI, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ в Києві відбудуться заупокійні богослужіння. Повідомляє про це пресслужба Київської Архиєпархії УГКЦ. 

Цього дня о 9:00 Архиєрейську Божественну Літургію звершить Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні з владикою Йосифом, єпископом-помічником Київської Архиєпархії, та духовенством Патріаршої Курії та Київської Архиєпархії УГКЦ.

Усіх вірян цього дня запрошують єднатися в молитвах зі спільнотою Католицької Церкви, щоб висловити Богові вдячність за достойне життя Папи Венедикта XVI. Духовенство й вірян Київської Архиєпархії та всіх, хто має змогу, заохочують прибути до Патріаршого собору в Києві, щоб віддати особливу шану спочилому Папі.

Порядок похорону Папи Венедикта XVI, про під час брифінгу у вівторок, 3 січня 2023 року, розповів Матео Бруні, Директор Ватиканського пресцентру, опубліковано на ресурсі Vatican News.

Літургійне богослужіння похорону Папи-емерита відповідатиме в загальних рисах похоронові Вселенського Архиєрея, однак матиме деякі оригінальні моменти, а деякі, як-от благальна молитва Римської дієцезії та Східних Церков, будуть відсутні. Усі молитви також відповідно перероблені, пристосовані до особливості ситуації, змінено і читання. Богослужіння очолюватиме Папа Франциск, який також виголосить проповідь, а євхаристійну частину очолить Декан Колегії Кардиналів кардинал Джованні Баттіста Ре.

До труни, згідно зі звичаєм, будуть покладені монети та медалі, викарбувані під час понтифікату, паллії та нотаріальний акт, що описує понтифікат, запечатаний у металевому циліндрі. Закриття труни з кипарисового дерева відбудеться в середу ввечері, після завершення прощання в базиліці Святого Петра. Воно проходитиме за спеціальним обрядом.

Вранці 5 січня о 8:50 труну буде винесено на площу, де вірні в очікуванні на початок Святої Меси проказуватимуть розарій. По завершенні Святої Меси тіло буде перенесене до крипти під базилікою Святого Петра. Труна буде опечатана печатками Апостольської палати, Папського дому та Бюро літургійних відправ. Далі кипарисова труна буде вкладена до цинкової, що буде запаяна і також опечатана, а тоді покладена в дерев’яний ящик, і так похована. Труна з тілом покійного буде покладена в крипті базиліки Святого Петра, на тому ж місці, де спочивали мощі святого Івана Павла ІІ до його беатифікації.

Фото: Vatican News

Трансляція розпочнеться в момент виносу труни на площу та триватиме до моменту, коли її буде забрано. Видимою буде лише та частина церемонії, що відбуватиметься назовні, натомість усе те, що відбуватиметься в крипті, вже ні, оскільки поховання вважається приватною подією, так було і так залишається. Пізніше будуть оприлюднені візуальні матеріали. Ще невідомо, який буде напис на могильній плиті.

В похороні братимуть участь в офіційному статусі італійська та німецька, а також екуменічні делегації.

Перше фото: УГКЦ