Польща посилила заборону на аборти

Конституційний суд Польщі визнав аборт через вади плода таким, що суперечить Конституції. Про це повідомляє “5 канал”.

Вади розвитку майбутньої дитини раніше були підставою для легальних абортів у країні. Втім суд постановив, що це суперечить праву на захист життя людини, які гарантує Конституція, і скасував норму. 

Тепер переривати вагітність у Польщі дозволено лише у випадках зґвалтування, інцесту або загрози здоров’ю та життю матері. Такі аборти становлять 2% від загальної кількості. 

Рішення суду спричинило обурення польських організацій та активістів, які виступають на захисті прав жінок. 

Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович назвала постанову порушенням прав людини та прирівняла її до повної заборони абортів. 

Закони щодо переривання вагітності у Польщі – одні з найсуворіших у Європі. За офіційними даними, за рік у країні роблять не більше двох тисяч абортів. Тоді як кількість нелегальних сягає понад 100 тисяч. Більшість полячок їздять за кордон, щоби позбутися небажаної дитини.

“Мені важко уявити, як можна змушувати народити дитину, яка й так помре. Це травма для всіх родичів. 9 місяців ви виношуватимете плід із серйозними генетичними вадами і знатимете, що дитина не виживе, але будете змушені її народити. Це трагедія для жінки, для всієї сім’ї та її оточення. Хочу, щоб за 20-30-40 чи 50 років наступні покоління могли безперешкодно робити аборти”, – зазначає активістка Марта Плевицька.

Нагадаємо, у 2016 році Польща намагалася повністю заборонити аборти, але через масові протести рішення не було прийнято.

Джерело: https://www.5.ua/

Фото Главком