Польський кардинал закликав поляків та українців скласти іспит на християнство

Митрополит Варшавський кардинал Казімеж Нич під час процесії Божого Тіла у Варшаві закликав польських і українських християн пройти іспит на християнство. Також він наголосив, що Римо-католицька церква не може бути національною, зокрема, польською, тому що вона Вселенська і покликана «проповідувати Євангеліє всім і бути для всіх».

Про це повідомляє eKAI.

Тему прощення Варшавський митрополит підняв через 80-ту річницю Волинської трагедії, яку у Польщі згадуватимуть 7 липня. Він посилався на відомий лист польських єпископів до німецьких єпископів від 1965 року, який показав християнське прощення «без попередніх умов», що передувало актам політичного та історичного примирення. «Єпископи проклали шлях і заплатили за це високу ціну, але вони могли собі це дозволити, тому що були дуже відважні», — сказав кардинал Нич.

Напередодні річниці трагічних подій на Волині кардинал закликав, «щоб ми склали іспит як християни, при цьому християни з обох сторін – польської та української».

Також Варшавський митрополит зазначив, що Церква існує не для того, щоб «уподібнюватись духові світу і приймати його правила». Він сказав: «Церква потрібна сучасному світу як євангельське послання любові, справедливості та миру для всіх охрещених людей, людей доброї волі, понад поділами на нації та мови, понад партійний поділ, понад континенти, бо вона єдина та вселенська. Не національна, навіть якби хтось так вважав. Польської Церкви немає, але одна і та ж Вселенська Церква є в Польщі. Це, здавалося б, невелика різниця в словах, але дуже суттєва різниця в змісті. Отже, Церква не може бути інструментом навіть для найсправедливіших національних справ. Вона також не може зв’язати себе і обмежитися лише однією опцією – бо має проповідувати Євангеліє всім і бути для всіх».

Фото: archwwa.pl