Понад 100 європейців у Львові власноручно створять ікону на склі

У рамках проведення 30-го ювілейного Колоквіуму європейських парафій у Львові, 29 липня 2019 року, відбудеться подія рекордного мистецького і сакрального значення – майстер-клас з іконопису на склі.

«Це буде унікальна масштабна подія, – в одному місці зберуться представники різних європейських народів (парафій), які одночасно, власними руками створять собі український дарунок, і частинка нашої культури попрямує у домівки різних куточків світу. Усі учасники Колоквіуму, понад 100 осіб, матимуть нагоду доторкнутися до народного малярства та власноруч спробують написати  невеличкий за розміром, але величний за духом і змістом сувенір – оберіг української карпатської хати – образ на склі. Сюжетом для ікони послужила композиція Св. Юрія, який поборює змія. Дана тематика обрана не випадково! Адже, св. Юрій Змієборець є покровителем Львова, а сьогодні, – чи й не усієї України! Також цей сюжет є одним з найпоширеніших серед образів на склі у Карпатській Україні – Гуцульщині, Покутті та Буковині, – розповідає куратор майстер-класу Уляна Креховець, керівник проектів і програм Іконописної школи “Радруж” УКУ.

Нагадаємо, 30-й ювілейний Колоквіум європейських парафій (СЕР)  з 27 липня до 1 серпня збере у Львові духовенство і мирян, які прагнуть надати активного і динамічного життя своїм парафіям.

Місце проведення форуму: семінарія УГКЦ Святого Духа (Львів, вул. Хуторівка, 35), молодіжної програми – центр Митрополита Андрея Шептицького (УКУ, вул. Стрийська, 29).

Джерело: РІСУ