Понад 240 тисяч гривень зібрали для бездомних, завдяки благодійній акції Владики Венедикта

Благодійну акцію  на підтримку бездомних до 10-річчя своєї архиєрейської хіротонії, запустив  правлячий єпископ єпархії святого Миколая з осідком у Чикаго, Владика Венедикт (Алексійчук).  Ця акція  під назвою”Цеглина добра” здобула поширення у Інтернеті завдяки благодійній організації “Фундація Духовного Відродження” ЛА УГКЦ. Відтак, Владика закликав не дарувати йому подарунків, а підтримати діяльність спільноти “Оселя” та спільноти святого Егідія, які опікуються бездомними.

«Дорогі друзі, в кожного з нас є унікальне покликання, яке ми реалізуємо в різних сферах нашого життя, — звернуся владика Венедикт. — Проте, незважаючи на неповторність нашого покликання, є основоположні принципи, які об’єднюють усіх нас — любити свого ближнього.

«Возлюбім один одного» — слова, які є гаслом мого єпископського служіння, 10 річницю якого я святкую цього року. Найбільшим подарунком для мене є сповнення цього обов’язку — допомога людям, які в цей час найбільше потребують уваги та любові”

Сьогодні, деякі благодійники, дотримуючись карантинних норм,  мали нагоду зробити свої пожертви не онлайн, але особисто, привітавши Владику Венедикта. Серед учасників події були Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Владика Володимир (Груца), єпископ Мельбурнзької єпархії УГКЦ Преосвященний Владика Микола (Бичок), духовенство, монашество,  а також миряни, зокрема міський голова Львова Андрій Садовий, директор департаменту “Адміністрація міського голови”, Євген Бойко,  підприємці,  митці, волонтери. Долучилися до події і люди, які опікуються бездомними, пані Іванна Синицька із Спільноти Святого Егідія, а також о. Олег Жаровський зі спільноти “Оселя”. Вони наголосили у своїх промовах, що навіть мінімальна пожертва у 28 гривень може допомогти цілий день прохарчуватися людям,які живуть на вулиці, але так потребують уваги і звичайного людського тепла.

Владика Володимир, підкреслив що 10 років – це трояндовий ювілей, а троянда має зелене стебло і це – колір надії.

Владика Микола (Бичок) у свою чергу пригадав присутнім притчу про Сіяча і наголосив, що Владика Венедикт має дуже непросте служіння у краї, де відстань між парафіяльними громадами, потрібно долати літаком.

Засновник бренду Horondi, колишній бездомний, а нині успішний підприємець, Сашко Горонді розповів,що Владика Венедикт завжди на Великдень та на Різдво долучається до благодійних святкувань із бездомними, розділяючи із ними трапезу, підтримуючи їх добрим словом і теплом:

“Бездомні – це такі самі люди, вони просто на вулиці. Їх часто знецінюють, думаючи, що вони нічого не можуть дати суспільству. Я часто бачив Владику Венедикта на Святих Вечерях з бідними і він сидів із безпритульними за одним столом і не ділив їх і нас”

 Міський голова Львова Андрій Садовий  не лише пожертвував свою зарплату за місяць, але також вручив Владиці символа міста Львова – лева. 

“Нас покликав Владика Венедикт і не прийти не можна, бо то буде гріх. Я хочу долучитися трошки, місячну зарплату перераховую на “Оселю”, вона невелика насправді, але все що маю. І хочу від нашої громади міста подарувати Владиці такого левчика, щоб він перебуваючи у Сполучених Штатах, дивився на цього левчика і згадував Львів”.

До благодійної акції “Цеглина добра” долучилася велика кількість небайдужих. Точну цифру наближчими днями оприлюднять у благодійній організації “Фундація Духовного Відродження” ЛА УГКЦ.