Понад 3 сотні паломників долучилися до Всеукраїнської студентської прощі до Перемишлян. ФОТО

У суботу, 12 вересня 2019 року, відбулася Всеукраїнська студентська проща до Перемишлян. Раніше подія відбувалася у Зарваниці та Гошеві. Цьогоріч локацією обрали Перемишляни, оскільки це місто має тісний зв’язок з блаженним священнномучеником Омеляном Ковчем, якому присвчено цей рік. Гаслом прощі були слова о. Омеляна: “Будь сильним, стій твердо”.

Проща розпочалась Архиєрейською Божественою Літургією, яку очолив Преосвященний Владика Тарас Сеньків, єпископ Стрийської Єпархії УГКЦ. Молодь після Літургії мала нагоду поспілкуватись з владикою у режимі питання-відповіді на галявині біля храму. Далі усі прочани вирушили молитовною ходою до школи ім. Омеляном Ковча.

Про головну мету прощі розповів о. Петро Верхоляк,керівник Центру академічного душпастирства ЛА УГКЦ при Патріаршій Комісії у справах молоді:

“Можливо блаженний священномученик Омелян Ковч недостатньо відомий нашій молоді, але це неперевершена особистість. Він особливий своєю поставою, своєю позицією, як християнина, яку реалізовував у складних історичних моментах. І у всіх цих викликах Блаженний Омелян вмів давати відповідь, як християнин. І у цьому відчитувалася любов, переживання за долю народу. Тому ми зібралися цього року у храмі св. Миколая, де служив о. Омелян Ковч і наступна частина прощі відбувалася у школі”.

Цей блок прощі відбувався у стилі “Відкритого університету”. Діяло 8 дискусійних майданчиків, де зібралися лектори-лідери думок. Це були і  священники, і блогери, і викладачі, і психологи. Кожен з учасників міг обрати те, що було йому до душі. Спочатку одночасно тривали 4 майданчики, де розмовляли про змістовно наповнений Instagram разом з Юлією Сливкою, о. Павло Худ розповідав про важливість позитивного дискурсу, з о. Орестом Демком спілкувались про місце Бога у нашому житті і де його можна знайти, а учасники разом з Наталією Бордун робили безліч практичних завдань та навчались лідерству. 

Після  каво-перерви перейшли до наступного блоку майданчиків. На одному з них були два священники, які є активними у соціальних мережах. Падре Серж та о. Роман Демуш доносили студентам, що Бог теж може бути у Instagram чи You Tube. Паралельно з ними Юрій Підлісний розповів про святих у політиці, Наталія Олійник – про емоційний інтелект та о. Петро Верхоляк – про те, чому погані речі трапляються з добрими людьми.

 

Опісля молодь долучилася до молитви прослави, яку провадив о. Пахомій Левчун. Потім присутні змогли насолодитися музичними композиціями від гурту “SofiBand”, який діє при Львівській духовній семінарії Святого Духа. 

   У підсумку о. Петро Верхоляк підкреслив: “Всі майданчики були заповнені. Це свідчить про те, що ми слухали молодь, відповідали на те, що їх цікавить. Наприклад, почути про “Бога у соцмережах”, про блогерство, про те, чи є святі у політиці.  На моєму майданчику я був вражений, наскільки наша молодь цікава. Молодь розуміє, молодь знає Бога і знає Його як такого, Який любить, але також кличе до відповідальності, дає свободи, але та свобода також вимагає належної відповіді. Тому тяжко виокремити який майданчик був найцікавішим”. 

Світлини надані Комісією у справах душпастирства молоді УГКЦ