Поради Матері Терези: як добре виховати дітей

В її присутності співрозмовники відчували себе осмисленою частиною творіння – вона променисто і розумно дивилася в обличчя світу, дивилася людям в очі, вибачаючись, що змушена поспішати.

Не говорила щомиті слів про Бога, але про Нього свідчила своїм життям. Вона радісно робила те, що було поза межами людських інтересів: говорила нікому не потрібному, нічим не примітному жебракові, безпорадному: “Ти не один!”.

Її називали Мати Тереза. Вона дійсно стала матір’ю для багатьох нікому не потрібних дітей – немовлят із сміттєвих ящиків, маленьких інвалідів і сиріт …

І ось її поради щодо виховання дітей

Будьте уважні до того, що ви їм говоріте.

Дорослі недостатньо контролюють свої висловлювання, коли розмовляють з дітьми. Деякі, звертаючись до дитини, називають її ледарем, дурнем, нездарою. Цим дорослі – батьки і вихователі – часто гублять дітей. Діти, піддаючись навіюванню, через деякий час дійсно стають не допитливими, ледачими і нездарами.

Не треба лякати дітей чудовиськами, вовками, поліцією. Це не зробить їх ні розумнішими, ні добрішими.

Виховуйте дітей, даючи їм бездоганний приклад. Діти не люблять повчань і нотацій, вони хочуть бачити ваші вчинки, а не слухати ваші слова.

За будь-яких обставин намагайтеся бути на висоті в очах своїх дітей. Не виставляйте напоказ свої слабкості і недоліки. Коли батьки дозволяють дітям бачити свої слабкості, діти хвилюються, втрачають орієнтацію, оскільки їм нема на кого більше покластися.

Дитина, яка відчуває себе маленькою і слабкою, хоче мати над собою непорушний авторитет, який захищає її. Вона шукає у батьків фізичної та психологічної підтримки. Якщо вдома дитина є свідком сварок, суперечок між батьками, бачить брехню і нечесність, то як можуть батьки очікувати, що їм вдасться добре виховання?

Краще ніколи не бити дитину. В крайньому випадку, якщо вона цього дійсно заслуговує, ляпас нe зашкодить, але будьте обережні! Ніколи не карайте дитину, якщо ви злі.

Ось чому, якщо вже вам і доводиться карати дитину, ваш погляд не повинен виражати ні злоби, ні ворожості: дитина швидко забуде ляпаса, але ніколи не забуде ваш погляд, повний ненависті і злоби.

Діти повинні безмежно довіряти своїм батькам і підкорятися їм. Це одне з основних правил виховання дітей в дружній і люблячій сім’ї. Так поводився Ісус в Назареті, тридцять років підкоряючись своїм батькам.

 

Адаптація Тетяни Трачук

Джерело: ДивенСвіт