Посланець Папи Франциска Кардинал Конрад Краєвський прибув до Львова

У вівторок, 8 березня 2022 року, Папський Елемозинарій кардинал Конрад Краєвський прибув до Львова. Перший день був присвячений зустрічі з біженцями та духовенством. 

Як повідомлялося, перша зустріч з українськими біженцями відбулася ще у Польщі. У селищі Корчова, що розташоване поруч із пунктом пропуску Корчова-Краківець, приміщення супермаркету перетворили на тимчасовий прихисток для людей, що залишають терени, де точиться запекла війна та гине мирне населення. 


Посланець Папи відвідав монастир сестер бенедиктинок у с. Солонка біля Львова. Тут під опікою сестер перебуває 120 осіб, переважно це постраждалі від війни жінки та діти. 


Першого дня Папський Елемозинарій кардинал Краєвський зустрівся з в. о. Голови конференції єпискату РКЦ в Україні архієпископом Мечиславом Мокшицьким та Головою УГКЦ Святославом Шевчуком. Кардинал Краєвський розповів, що бажає відвідати в Україні центри соціального служіння та зустрітися з біженцями й усіма тими, хто є жертвами війни Росії проти України.

Під час зустрічі кардинал Краєвський, архієпископ Мечислав та Блаженніший Святослав мали змогу безпосередньо поспілкуватися з Папою Франциском. Папський легат розповів Святішому Отцеві про перші враження від візиту, зокрема про те, що побачив на території Польщі. Папі було також повідомлено програму візиту його посланця в Україну, яку попередньо обговорили учасники зустрічі.

Важливо зауважити, що візит папського легата в Україну не має запланованої дати завершення. Святіший Отець доручив йому бути в Україні стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпечити від імені Апостольської cтолиці супровід українського народу в цих драматичних моментах його історії, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.


Цього ж дня через відеоконференцію відбулася розмова кардинала Краєвського з митрополитом Епіфанієм (ПЦУ). У розмові також взяв участь архієпископ Мечислав Мокшицький. Митрополит Епіфаній подякував Папі Франциску за молитву про мир в Україні, за піклування про жертв війни та біженців. «Ми вдячні Папі Римському, а також католикам і усім християнам світу за молитву про мир для України і підтримку нашого народу в час війни» – підкреслив Предстоятель ПЦУ.

Митрополит Мечислав Мокшицький повідомив, що днями у Львові за участі ієрархів ПЦУ також відбудеться екуменічна молитва за мир для України, пресслужба Київської митрополії.

Джерело: “Католицький медіа-центр”