Працівники львівського музею розробили віртуальну гру «Створи ікону»

Віртуальну гру розробили на основі найбільшої у світі збірки давньої західноукраїнської ікони Нацмузею.

27


Національний музей ім. Андрея Шептицького у Львові має найбільшу у світі збірку давньої західноукраїнської ікони. На її основі музейники розробили віртуальну гру, бо час іде вперед і тепер замало лише показати експозицію, аби зацікавити відвідувача, особливо дітей.

«Ми хочемо цим показати, щоби кожна дитина, кожен відвідувач, навіть дорослий, практично міг відчути себе іконописцем, побачити всі етапи, як ікона малюється. Тому що ікона створюється довго», – розповіла Марія Кузьміна, завідувачка сектору науково-освітньої роботи музею.

Найкраще гру у дії показує сам іконописець Роман Зілінко. Відвідувач має можливість вибрати, яке із 6 зображень малюватимемо – Миколая, Христа Пантократора, Богородицю та інші. А далі віртуально проходить кожен етап іконопису.

«Спочатку беремо дошку, вибираємо, яка вона буде. Це липова? Чому липова? Для чого і що таке шпуги, як їх вставляється. Далі вирізається ковчег. І так, крок за кроком, малюємо до кінця. Після такої гри дитина вже пам’ятатиме, як створюється ікона», – показує етапи роботи Роман Зілінко, керівник експозиційно-виставкового відділу музею.

На інтерактивний проект отримали грант від Українського культурного фонду. І такими іграми музей виховує собі глядача.

«Я давно казав, щоб ми виховали собі глядача, його треба собі завойовувати від дитини. Якщо ми навчимо дитину маленьку ходити до музею і дитині щось цікаве дати, щоб її зацікавило, то вона прийде з садочку і вона в неділю візьме тата і маму, і скаже: йдемо, я вам покажу, там є дуже цікаво. Вона і батьків навчить», – пояснив директор музею Ігор Кожан.

Наразі гра «Створи ікону» доступна на моніторах посеред експозиції давніх ікон. А потім її викладуть на сайт музею і буде можливість встановити собі мобільний додаток.

Джерело: https://zaxid.net/news/