Праведна Нонна, мати святителя Григорія Богослова: 5 фактів про неї

18 серпня Православна Церква вшановує пам’ять праведної Нонни, матері святителя Григорія Богослова.

  1. Свята Нонна, мати святителя Григорія Богослова (25 січня 389 р.), народилась у християнській сім’ї. Батьки виховали її в християнському благочесті.
  2. Свята Нонна була одружена з Григорієм Аріанзським, багатим власником земель. Шлюб був вигідний за земними розрахунками, але важкий для благочестивої душі Нонни. Григорій Аріанзський був язичник, послідовник секти верховників, шанував верховного бога і дотримувався деяких іудейських звичаїв та одночасно поклонявся вогню. Благочестива Нонна багато молилася, щоб навернути чоловіка до християнства.
  3. Господь почув її молитви і чоловік Григорій прийняв християнство. У 325 році він звернувся до учасників Першого Вселенського собору з проханням про хрещення.
  4. Довгий час подружжя не мало дітей. Одного разу свята дала обітницю в разі народження дитини присвятити її Богу. Уві сні їй було видіння майбутньої дитини і було названо його ім’я. Первістком став святий Григорій Богослов, який все своє життя пам’ятав про цю історію і сприймав своє життя як виконання обітниці своєї матері. Ймовірно саме свята Нонна зробила вирішальний вплив на виховання своїх дітей Григорія, Кесарія і Горгона в дусі християнського благочестя.
  5. У 374 році помер чоловік Нонни. Незабаром померла і вона, під час молитви в храмі.

За матеріалами Фейсбук-сторінки Дніпровської єпархії ПЦУ