Православні та греко-католики у Львові готуються до Великодня

У Велику середу, 8 квітня, у львівських храмах відслужили останню цьогоріч Літургію Передосвячених дарів. Під час Страсного тижня львівські семінаристи приступили до сповіді та взяли участь у днях духовної віднови. 

У кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці 8 квітня богослужіння очолив митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій (Рудюк). Про це повідомила пресслужба Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ.

Владиці співслужило духовенство собору та єпархії, а співом богослужіння супроводжував кліросний хор храму.

фото: пресслужба Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ

Цього дня студенти Львівської православної богословської академії, готуючись до Воскресіння Христового, приступили до Таїнства Сповіді.

На фейсбук-сторінці академії зазначають, що Чинопослідування Покаяння звершив духівник Академії протоієрей Ярослав Дуда. Після сповіді він звернувся до студентів з повчальним словом.

фото: Олег Сав’як

Традицію духовної школи щодо Сповіді та Причастя у Велику середу продовжили і студенти Львівської духовної семінарії святого апостола і євангелиста Іоана Богослова ПЦУ. Про це навчальний заклад розповів на своїй сторінці.

У публікації зазначено, що із благословення митрополита Львівського ПЦУ Макарія (Малетича), ректор протоієрей Петро Бойко очолив Літургію Ранішосвячених дарів у храмі Успіння Пресвятої Богородиці на вул. Руській.  

Ректору співслужили викладачі семінарії. Студенти взяли участь у Таїнстві Покаяння та Євхаристії.

«Нехай милосердний Господь дарує нам силу пройти цей спасенний шлях посту, щоб через щире покаяння і живу участь у Таїнстві Євхаристії очистити серце і обновити душу. І так, з вірою та внутрішнім миром, увійти у радість світлого Воскресіння Христового», – зазначили у повідомленні.

фото: Андрій Татарський

Львівські греко-католицькі семінаристи під час Страсного тижня взяли участь у великопосних реколекціях на тему проголошення Доброї Новини. Реколекції для студентів Львівської духовної семінарії Святого Духа провів єпарх Чернівецький та Голова Патріаршої комісії у справах євангелізації УГКЦ владика Йосафат (Мощич). Про це розповіла сторінка семінарії.

«Справжнє благовіствування ніколи не набуває хаотичного характеру з відкиданням літургійного життя, а неодмінно приводить людину до Святих Таїнств, через які ми вже зараз долучаємося до життя у Христі. Дякуємо владиці Йосафату за ці дні глибокого духовного оновлення і бажаємо всім благодатного пережиття Страсного тижня та світлої дороги до Воскресіння Христового!», – зазначили у повідомленні.

фото: Львівська духовна семінарія Святого Духа УГКЦ

В архикатедральному соборі Святого Юра УГКЦ останню цьогорічну Літургію Передосвячених дарів 8 квітня звершив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир (Груца) у співслужінні місцевого духовенства.

фото: Архикатедральний собор Святого Юра

Також читайте: Страсна п’ятниця: новий початок

Великдень Звіра

Паска, писанка, заєць: пасхальні символи?