Представників львівського духовенства урочисто відзначили подяками та нагородами з нагоди Дня міста

DSC_0061Сьогодні, 5 травня 2017 року, у Великій сесійній залі Львівської міської ради відбулось урочисте засідання з нагоди Дня міста.

Під час заходу нагородами та відзнаками вшанували почесних львів’ян, які своєю працею та активною громадською позицією довели свою відданість нашій Державі, зокрема й духовенство.

IMG_1023Владика Борис Ґудзяк, єпископ УГКЦ, президент УКУ розпочав засідання урочистої сесії молитвою за наше місто: «Усі ми, українці, які живуть в цій державі та у діаспорі, рівняємось на Львів, ми гордимось Львовом, дуже надіємося на це місто. Останній рік був непростим, але й такі труднощі місто пройшло і проходить гідно, воно гартується цими випробуваннями, війною і сьогоденням. Свіжість пошуку і подвигу львів’ян і українців, християн-європейців, членів всіх конфесій у цьому протистоянні, які об’єднались на Майдані, є пророчим стимулом сучасній Європі, яка шукає своїх нових орієнтирів. Єднаймось молитвою і духом!».

Насамперед, отця Рафаїла Турконяка, ієромонаха Студійського уставу, архімандрита УГКЦ, доктора богослов’я і літургіки, біблійного перекладача, лауреата Національної премії України, нагородили відзнакою «Золотий Герб міста Львова»: за вагомий внесок у розвиток духовно-культурних цінностей суспільства, відродження сакральної християнської спадщини українського народу, молитовну опіку над рідною землею та з нагоди Дня міста Львова.

Відзнакою «Почесний знак Святого Юрія» нагородили:

– отця Петра Терлецького, доктора біблійних наук, координатора «Волонтерської сотні УКУ»: за зміцнення і поширення християнських цінностей, активну наукову та громадську діяльність, відданість своїй пастві, духовну опіку над рідною землею, любов до свого народу та з нагоди Дня міста Львова;

– отця Андрія Сенейка, директора БФ «Карітас-Львів УГКЦ»: за молитовність і щиру місіонерську працю, невтомну опіку над потребуючими, яка є прикладом глибокої любові й милосердя до ближніх та з нагоди Дня міста Львова;

– отця Романа Великого, військового капелана, настоятеля храму Покрову Пресвятої Богородиці УПЦ КП: за молитовність і щиру місіонерську працю, підтримку та зміцнення духу українських воїнів у дні боротьби за волю і єдність України та з нагоди Дня міста Львова.

Звання «Почесний громадянин міста Львова» присвоїли Мирославу Мариновичу, правозахиснику, релігіє знавцю, публіцисту, віце-ректору з питань призначення і місії Українського Католицького Університету, громадському діячу: за визначний внесок у духовне відродження українського народу, активну громадську та життєву позицію, підвищення авторитету м. Львова на державному і міжнародному рівнях.

DSC_1605«Насправді цю відзнаку слід було перейменувати на «Громадянин, обдарований почестями Львова». Усі ми, всі покоління його мешканців, є частиною стародавнього Львова. Роль Львова в історії, сьогоденні та майбутньому України є велика і почесна. Саме звідси йдуть особливі імпульси розвитку, місто має особливу місійність. У своїй вимогливості до Львова пам’ятаймо, що Львів – це люди, і місія Львова – це наша місія, відповідальність Львова – це наша відповідальність. Хочу привітати сьогодні тих, хто вміє брати тягарі Львова також і на свої плечі. Хочу згадати про тих львів’ян, перед якими моє серце відкрите в особливий спосіб, – це молодь. Ця молодь поки  що є поколінням війни. Я вдячний нашій молоді, воїнам, що ми маємо можливість зібратись тут. Нехай ця молодь стане поколінням духовного преображення», – зазначив пан Мирослав.

Крім того, Дипломами міського голови відзначили:

– колектив Львівської міської громадської організації «Українська молодь – Христові»: за розвиток духовно-культурних цінностей суспільства, реалізацію корисних ініціатив та з нагоди Дня міста Львова;

– колектив громадської організації «Лярш-Ковчег»: за відданість високим ідеалам, людяність і милосердя, щоденну невтомну працю і підтримку потребуючих та людей із обмеженими можливостями, реалізацію корисних ініціатив та з нагоди Дня міста Львова.

Фото: прес-служба ЛМР, Валентина Євтушок

Підготувала Лідія Батіг