Предстоятель ПЦУ про УПЦ (МП): «Ми закликали розпочати діалог, але отримали у відповідь ультиматуми»

УПЦ (МП) не визнає канонічності ПЦУ і не готове до об’єднання з нею. Про це в інтерв’ю «Суспільному» заначив Митрополит Епіфаній, Предстоятель Православної церкви України.

«У нас немає контактів з митрополитом Онуфрієм. Ми неодноразово зверталися до них — особливо останніх чотири роки, і в травні 2022-го, перед проведенням їхнього зібрання у Феофанії. Ми закликали розпочати діалог. Але отримали у відповідь ультиматуми: вони нас не визнають як священство, ми не автокефальна церква і так далі», – зауважив Блаженніший Епіфаній, підкресливши, що ця ситуація нагадує вимогу від Путіна капітуляції України. «Вони повинні усвідомити, що не той час, коли можна ставити ці ультиматуми. Ми відкриті, ми справді з любов’ю готові до єднання всіх православних українців в єдиній визнаній автокефальній православній церкві. Але вони до цього не готові, як ми бачимо».

Предстоятель ПЦУ зазначив, що частина діячів УПЦ (МП), яка ніколи не приєднається до української церкви, бо душею вони перебувають із російською церквою. Це підтверджують і нещодавні процеси та перевірки, які почали здійснювати у храмах Московського патріархату. За його словами, це є реакцією на запит суспільства, що вимагає правди: «Коли люди бачать, що священнослужителі Московського патріархату відкрито підтримують і працюють на Росію, то відповідно держава змушена втручатися в ці процеси заради національної безпеки».

Синод УПЦ (МП) у травні 2022 року Блаженніший Епіфаній назвав певним маскуванням. Про це свідчить приховування статутних документів: «Вони ніби вичистили зі свого статуту згадки про РПЦ, але все ж таки залишили основоположну згадку про грамоту патріарха Алєксія. Згідно неї вони і надалі залишаються невід’ємною частиною РПЦ. Тобто для суспільства вони мали бажання показати, що розірвали стосунки, але насправді стосунки як були, так і є. До цього часу навіть не опубліковано статут». Невідомо, згідно якого статуту церква живе зараз, тому це – певна гра, зазначив Предстоятель ПЦУ.